JOE KLAMAR Afp
KAKO SU IGRALI

Dalićev igrač utakmice je briljirao, Kovačić pokazao koliko je moćan, a Brozović - nezamjenjiv!

Modrić, Livaja i Lovren presudili su Austrijancima te odveli Hrvatsku u borbu za povijesni trofej
Piše: Robert MatteoniObjavljeno: 26. rujan 2022. 06:26

Pamtit će se ova noć na bečkome stadionu Ernst Happel. Vatreni su s 3:1 svladali Austrijance, uspješno kompletirali skupinu 1 Lige nacija u skupini s Austrijom, Francuskom i Danskom te se s ukupnih 13 bodova plasirali na prestižni Final Four.

Modrić je načeo Arnautovića i društvo već u šestoj minuti, uzvratio je Baumgartner tri minute poslije i nakon toga se na Prateru vodila bespoštedna bitka.

Presudili su je čudesni Dominik Livaković svojim obranama, a potom i Livaja i Lovren efektnim pogocima. 25,000 hrvatskih navijača gledalo je uživo ovu rapsodiju u Beču...

Evo kako su Dalićevi izabranici igrali prema ocjenama novinara SN-a:

IGRAČ UTAKMICE - Livaković 7,5 Golman koji radi razliku je onaj koji obrani zicer kad se lomi utakmica.

Stanišić 6 - u startu nekoliko grešaka (kod gola domaćih), protokom igre se poboljšao.

Lovren 6,5 - dosta problema prvi dio, u nastavku bolji, uz jako važan pogodak.

Gvardiol 6 - u više navrata kasnio u blok i ispadao, u finišu je postao sigurniji.

Barišić 6 - dosta posla i defanzivno korektnije, prema naprijed izostao doprinos.

Brozović - premalo igrao za ocjenu. Stanje mišića će držati naciju u napetosti. Nema alternative.

RONALD GORSIC Cropix

Kovačić 7,5 - kad je dohvatio ritam šestice, postao je detonator sjajnog finiša Hrvatske. Moćan igrač.

Modrić 7 - gol je djelo majstora, igra je stvar talenta i taktičke inteligencije kad nastupi zamor.

Vlašić 6 - sjajna asistencija, par dobrih poteza, ostalo u korektnom prosjeku.

Budimir 6 - borben jest, ali daleko od gola, zato jaloviji u kontekstu završnice.

Perišić 7 - u prvom dijelu nervozan, u nastavku se razigrao i stvarao razliku.

Majer 6,5 - pola ocjene za asistenciju, ostalo je bio prosjek, popravio se u finišu s više prostora.

Livaja 7 - ušao i odmah postigao gol koji je prelomio utakmicu i donio Final Four. ​

Sosa 6,5 - donio živost i više hitrine na boku. Potvrda dobre forme.

Kramarić - malo igrao za ocjenu.

Pašalić - malo igrao za ocjenu.

Izbornik Dalić 7,5 - prvi dio igra momčadi ispod razine, u nastavku je i pogođenim izmjenama sve sjelo na svoje (rezultatsko) mjesto. Velika pobjeda i uspjeh za Final Four.

20. travanj 2024 01:37