MIGUEL MEDINA Afp
SERIE A

Inter na San Siru srušio blijedog Ronalda i Juventus! Broz i društvo se izjednačili s Milanom na vrhu

Piše: HinaObjavljeno: 17. siječanj 2021. 22:50

Nogometaši Intera 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Juventusa u velikom derbiju 18. kola talijanskog prvenstva dostigli su gradskog rivala Milan na čelu ljestvice.

Inter je do vodstva stigao preko Vidala (12) koji je bio najviši u skoku nakon ubacivanja Barelle, a početkom drugog poluvremena Barella (52) je iskoristio dubinsko proigravanje Bastonija za povećanje prednosti.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić ostao na klupi.

Marcelo Brozović statistika
SOFASCORE

Nogometaši Atalante i Genoe odigrali su u susretu 18. kola talijanskog prvenstva 0-0. Atalanta je imala inicijativu tijekom čitavog susrrta, no nije uspjela pronaći rješenje za "bunker" gostiju koji se bore za ostanak u ligi.

Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou kod koje je Marko Pjaca bio na terenu do 68. minute. Borško Šutalo ostao je na klupi Atalante kod koje Mario Pašalić nije konkurirao za nastup.

Atalanta je tako ostala šesta na ljestvici sa 32 boda, dva manje od trećeg Napolija i četvrte Rome, a jednim manje od petog Juventusa, dok je Genoa popravila plasman za jedno mjesto i sada je 16. sa 15 bodova, jednim više od 17. Cagliarija, a dva više od 18. Torina i 19. Parme koji se nalaze u zoni ispadanja.

Posljednjeplasirani prvenstva Crotone na svom je terenu uvjerljivo svladao Benvento sa 4-1 (2-0) te se s ta tri boda približio ostalim momčadima u borbi za ostanak. Crotone je poveo u samom otvaranju utakmice autogolom Glika (4-ag), Nwankwo (29, 54) je potom s dva gola, po jednim u svakom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Vulić (65) je povisio na 4-0 prije no što je Iago Falque (82) ublažio poraz Beneventa. Crotone je i dalje posljednji sa 12 bodova, no sada za 18. Torinom i 19. Parmom zaostaje samo po bod.

Parma je bila nadomak važne pobjede na gostovanju kod Sassuola u regionalnom derbiju, no domaći su spasili bod golom iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti nadoknade. Parmu je u vodstvo doveo Kucka (37), a na konačnih 1-1 poravnao je Đuričić (90+4-11m). Saasuolo je tako ostao osmi sa 30 bodova, jednim manje od sedmog Lazija.

U prvom nedjeljnom dvoboju Napoli je na svom stadionu s čak 6-0 (4-0) nadigrao Fiorentinu i vratio se na treće mjesto. Strijelci su za Napolitance bili Insigne (5, 72-11m), Demme (36), Lozano (38), Zielinski (45) i Politano (89), dok je momčad iz Firence doživjela jedan od najgorih poraza u povijesti.

Inter sada ima 40 bodova iz 18 susreta, a isti bodovni učinak ima i Milan koji je odigrao 17 dvoboja te će svoj susret 18. kola igrati u ponedjeljak u Cagliariju. Branitelj naslova Juventus ostao je peti sa 33 boda iz 17 susreta, bod više imaju treći Napoli i četvrta Roma.

REZULTATI 18. KOLA,

Petak:

Lazio - Roma 3-0 (Immobile 14, Luis Alberto 23, 67)

Subota:

Bologna - Verona 1-0 (Orsolini 19-11m)

Torino - Spezia 0-0

Sampdoria - Udinese 2-1 (Candreva 67-11m, Torregrossa 81 / De Paul 55)

Nedjelja:

Napoli - Fiorentina 6-0 (Insigne 5, 72-11m, Demme 36, Lozano 38, Zielinski 45, Politano 89)

Crotone - Benevento 4-1 (Glik 4-ag, Nwankwo 29, 54, Vulić 65 / Iago Falque 82)

Sassuolo - Parma 1-1 (Đuričić 90+4-11m / Kucka 37)

Atalanta - Genoa 0-0

Inter - Juventus 2-0 (Vidal 12, Barella 52)

18. travanj 2024 22:30