MARCO BERTORELLO Afp
37. KOLO SERIEA

U 37. kolu Serie A Atalanta je slavila u gostima kod Genoe sa 4:3 golom Marija Pašalića
Piše: SNObjavljeno: 15. svibanj 2021. 17:04

Hrvatski veznjak je zabio posljednji, pokazalo se pobjednički gol za Atalantu u 51. minuti.

Bio je to gol u tom trenutku za 4:1 vodstvo Atalante, a do kraja su Pandev i Šomorudov zabili za Genou i vratili neizvjesnost u utakmicu.

Pašaliću je to peti ovosezonski gol i drugi u posljednja dva kola.

Gol Marija Pašalića pogledajte OVDJE.

Atalanta je pobjedom osigurala mjesto u Ligi prvaka sljedeće godine, jer ne može biti lošije plasirana od četvrtog mjesta, dok je Spezia i matematički izborila ostanak u Serie A.

Momčad iz Bergama je nakon prvog poluvremena imala tri pogotka prednosti, a to su joj donijeli Zapata (9), Malinovsky (26), Gosens (44). Šomorudov je prvim od svoja dva pogotka (49) nakratko smanjio zaostatak Genoe, ali je dvije minute poslije Atalanta opet došla na tri gola razlike.

Mario Pašalić je u igru ušao u 48. minuti, a u 51. je pogotkom s 15-ak metara donio pobjedu Atalanti. Pandev iz kaznenog udarca (67) i Šomorudov (85) su uspjeli samo ublažiti poraz Genoe koja je ostala na 14. mjestu s 39 bodova. Atalanta je sa 78 bodova na drugom mjestu, ispred Milana (75), Napolija (73) i Juventusa (72) koji još konkuriraju za preostala tri mjesta u Ligi prvaka.

Sve golove s utakmice Genoa - Atalanta pogledajte OVDJE.

Spezia je osigurala opstanak domaćom pobjedom nad Torinom 4-1. Saponara (19) i Nzola (41-11m) su bili strijelci za domaću momčad u prvom poluvremenu. Belotti je s 11 metara (53) smanji na 2-1, da bi novim pogotkom Nzole (74) i hrvatskog braniča Martina Erlića (84), koji je u igru ušao u 77. minuti, Spezia došla do uvjerljive pobjede.

U subotu će biti odigrane još dvije utakmice. Od 18 sati će stari prvak Juventus ugostiti novog prvaka milanskog Intera, a od 20.45 sati će u rimskom derbiju igrati Roma i Lazio.

Italija - 37. kolo

Genoa - Atalanta 3-4 (Šomurudov 49, 85, Pandev 67-11m / Zapata 9, Malinovsky 26, Gosens 44, Pašalić 51)
Spezia - Torino 4-1 (Saponara 19, Nzola 41-11m, 74, Erlić 84 / Belotti 53-11m)