Paulo Dybala potišten nakon utakmice
 MARCO BERTORELLO Afp
POGLEDAJTE TAJ TRENUTAK

Juve je gubio pa se vratio potkraj utakmice, ali posljednji udarac ipak su zadali hrabri gosti.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2021. 20:50

Nevjerojatnu utakmicu u Torinu su u sklopu 10. kola talijanske Serie A odigrali Juventus i Sassuolo. Očekivao se nastavak niza bivšeg prvaka Italije po broju utakmica bez poraza koji traje od 11. rujna, a dogodio se upravo - poraz. Gosti su poveli u 44. minuti golom Frattesija, a Juve pak izjednačio tek u 76. minuti kada je zabio McKennie.

Uslijedila je prava opsada gostujućih vratiju, ali presudila je kontra u petoj minuti sudačke nadoknade koju je na dodavanje Berardija realizirao Lopez. Treći je to poraz Juventusa u Serie A ove sezone te su tako ostali na sedmom mjestu s 15 bodova.

Kontru Sassuola za 1:2 pogledajte OVDJE

Odigrane su još dvije utakmice u ranijem terminu. Atalanta je u gostima nadvisila Sampdoriju s 3:1, a na toj se utakmici dogodio preokret. Caputo je zabio za vodstvo domaćih u 10. minuti, a onda se do 21. minute momčad koja vodi već promijenila. Najprije je Askildsen u 17. zabio autogol, ne bi li potom četiri minute kasnije preokrenuo Duvan Zapata. U konačnici, Josip Iličić u petoj minuti nadoknade postiže gol za konačnih 1:3.

Upravo je Iličić zamijenio hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića u 59. minuti utakmice.

Verona koju s klupe predvodi bivši Vatreni, Igor Tudor, odigrala je 1:1 u Udinama. Domaći su poveli već u 3. minuti pogotkom Successa, a Verona je poravnala u 83. minuti pogotkom Baraka. U Tudorovom sastavu do 66. minute igrao je Nikola Kalinić, a do 73. pak Boško Šutalo, dok je Ivor Pandur susret odgledao s klupe.

Pobjede Intera, Rome i Lazia

Talijanski prvak Inter pobijedio je na gostovanju Empoli sa 2-0 u susretu 10. kola Serie A.

Golove za milanski sastav zabili su Danilo D'Ambrosio (34) i Federico Dimarco (67). Dodajmo kako je domaćin od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Samuele Ricci.

Marcelo Brozović je za Inter igrao do 72. minute, dok Ivan Perišić nije nastupio.

Pobjede su ostvarili i rimski klubovi Roma i Lazio. Roma je na gostovanju porazila Cagliari sa 2-1, dok je Lazio kod kuće pobijedio Fiorentinu sa 1-0.

Cagliari je poveo u 52. minuti golom Leonarda Pavolettija, izjednačio je Ibanez u 70. minuti, a slavlje gostima donio je Lorenzo Pellegrini osam minuta kasnije.

U susretu između Lazija i Fiorentine presudio je pogodak Pedra u 52. minuti. Toma Bašić je za Lazio igrao od 79. minute.

Atalanta je ostvarila gostujuću pobjedu protiv Sampdorije sa 3-1.

Sampa je povela u 10. minuti preko Francesca Caputa, no gosti iz Bergama su okrenuli rezultat s tri gola. Dva je zabio Duvan Zapata (17, 21), a jednog Josip Iličić (90+5). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute.

Udinese i Verona su remizirali 1-1. Domaćin je poveo u 3. minuti preko Isaaca, a za momčad Igora Tudora izjednačio je Barak u 83. minuti iz kaznenog udarca. Nikola Kalinić je za goste igrao do 66. minute, a Boško Šutalo do 73. minute.

Na ljestvici vodi Milan sa 28 bodova ispred Napolija koji ima tri boda manje, te utakmicu manje. Treći je Inter sa 21 bodom, a zatim slijede Roma (19), Atalanta (18), Lazio (17) i Juventus (15).