Goran Mehkek / Cropix
SLALOM FLACHAU

Ana Jelušić ostala bez druge vožnje, Poutiainen i Riesch podijelile 1. mjesto

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 11. siječanj 2011. 23:05

S istim su najboljim vremenom (1:42.52) slalomsku utakmicu Svjetskog kupa skijašica u austrijskom Flachauu završile Njemica Maria Riesch i Finkinja Tanja Poutiainen.

Njemica, inače treća nakon prvog "laufa", odvozila je najbrže vrijeme druge vožnje (52.51), dok je Finkinja svoju prednost u odnosu na nju (41 stotinka), kao prvoplasirana iz prve vožnje, propustila u posljednjoj trećini staze pri drugom nastupu. Imala je na drugome prolaznom vremenu i dalje golemih pola sekunde prednosti. Ona se, na kraju, ipak istopila.

Riesch je upisala svoju prvu slalomsku pobjedu nakon otvaranja prošle sezone u Leviju, u listopadu 2009. godine. Ukupno joj je ovo 17. pobjeda u Svjetskom kupu. Njome je izbila na prvo mjesto ljestvice Svjetskog kupa slalomašica s 20 bodova prednosti (420-400) pred Poutiainen i Schild. Aktualna dvostruka vlasnica Maloga kristalnog globusa prednost je pak pred Lindsey Vonn u ukupnom poretku Svjetskog kupa povećala na 196 bodova.

Poutiainen je pak u slalomskoj konkurenciji slavila prvi put nakon Sljemena 2008. godine. Ovo joj je bila 12. pobjeda u karijeri kad su utrke Svjetskog kupa u pitanju.

Treće je mjesto u Flachauu zauzela 22-godišnja Francuskinja Nastassia Noens, došavši tako do rezultata i prvog postolja karijere.

Drugu vožnju nije uspjela završiti dosad vodeća u Svjetskom kupu slalomašica, Austrijanka Marlies Schild. Nakon 11. mjesta u prvoj vožnji, jedna ju je pogreška koštala druge nezavršene utakmice ove sezone, nakon što joj se isto dogodilo u prvoj vožnji u Aspenu. U sve je četiri preostale utrke pobijedila.

Amerikanka Vonn, triput uzastopno pobjednica Svjetskog kupa, nije završila prvu vožnju, što je ponovila na četvrtom slalomu zaredom.

Hrvatske skijašice Ana Jelušić i Sofija Novoselić nisu izborile drugu vožnju. Jelušić je razočarala 37. mjestom (startala 20.), dok je Novoselić potvrdila solidnu formu sa Sljemena završivši na 39. mjestu s visokim (72) startnim brojem.