MOHAMED ABD EL GHANY Afp
KAKVA DRAMA

Katar velikim preokretom pobijedio Argentinu i nakon teškog poraza Hrvatske prošao u četvrtfinale

Katarska rukometna reprezentacija pobijedila je Argentinu sa 26:25 i plasirala se među 8 najboljih
Piše: SN, Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 25. siječanj 2021. 19:30

KATAR - ARGENTINA 26:25 (12:13)

Hrvatska je u četvrtfinale mogla pobjedom protiv Danske u posljednjoj utakmici skupine drugog kruga, ali prije toga morao se ispuniti uvjet da u ranijem terminu Katar pobijedi Argentinu. Obje su momčadi prikazale veliku želju i borbenost, jer su i jedni i drugi još imali izglede za prolaz među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. U iznimno uzbudljivoj utakmici Argentina je uspjela prokockati veliku prednost, Katar je preokretom stigao do pobjede (26:25) i na kraju slavio prolazak u četvfrtfinale.

Izabranici Manuela Cadenasa bolje su otvorili utakmicu, s više energije i samopouzdanja, i to je osjetilo i na igri i na rezultatu. Sjajna, čvrsta obrana, dobra tranzicija i napadi koje je fino organizirao Diego Simonet omogućili su Argentincima vodstvo od 11:4 sredinom prvog poluvremena. Da nevolja za Katarce bude veća, u 24. minuti ozlijedio im se prvi vratar, 43-godišnji Šarić, na gol je morao Abidi. Ipak, uspio je Katar stisnuti obranu u završnici prvog poluvremena i sa četiri uzastopna pogotka smanjiti na -1 uoči odmora (13:12).

I drugo poluvrijeme bolje je otvorila Argentina, nakon 10 minuta stigla je na 19:15 i izgledalo je kao da opet ima kontrolu nad situacijom, ali ni to nije bilo dugog vijeka. Opet povratak Katara s tri uzastopna gola i u 46. minuti rezultat je 19:18. Cadenas zove time-out i nakon više od osam minuta Argentina dolazi do pogotka, ali je prema kraju utakmice sve više padala, a Katrani su se dizali.

Opet povratak Katara s tri uzastopna gola i u 46. minuti rezultat je 19:18. Cadenas zove time-out i nakon više od osam minuta Argentina dolazi do pogotka, ali je prema kraju utakmice sve više padala, a Katrani su se dizali.

Marzo je zabio za prvo vodstvo Katara u 49. minuti, Capote postiže svoj četvrti pogodak u 53. za 23:21. Vraćala se Argentina na -1, ali više od toga nije mogla. Probuđeni Capote je u 58. pogodio za 25:23, Argentina nije realizirala napad, nije ni Katar. U posljednjoj minuti napadom 7 na 6 Argentina smanjuje na 25:24, ali nakon minute odmora Capote pogađa za novih +2 i to je bilo dovoljno za pobjedu, koja je i Katar ostavila u igri za četvrtfinale. Njima pak treba pomoć Danske... Najefikasniji su kod Katara bili Marzo s 8 te Madadi i Capote s po 6 golova, dok je F. Pizarro zabio 7 za Argentinu.

PRIJENOS UŽIVO

60' - Do kraja je ostalo 37 sekundi, Katar ima plus 1 i loptu. Capote je zabio za plus 2, ali i Pizarro. U posljednjem napadu Argentina nije zabila i Katar je pobijedio 26:25. Kakva je to drama bila u samoj završnici, imala je Argentina posljednji napad, pucala je praktički s centra, ali katarski vratar je obranio. Sada je situacija za Hrvatsku još jasnija, pobjeda protiv bolesti načete Danske nosi četvrtfinale.

58' - Novi napad Katara za plus 2. U redovima obje momčadi vlada nervoza. I zabio je Capote za plus 2 Katara.

56' - Deveta obrana Maciela na vratima Argentine.

55' - I Katar opet vodi s plus 2, ali Diego Simonet drži Argentinu u minimalnom zaostatku.

53' - I Capote zabija za plus 2 Katara. Kakav preokret Katarana koji su gubili i sa 7 razlike.

51' - Do kraja je ostalo manje od devet minuta, a Capote zabija za drugo vodstvo Katara.

49' - I Katar prvi put vodi, Frankis je zabio osmi gol, ali Argentina je brzo uzvratila.

47' - I sjajna obrana Adidija, treća mu je to obrana. Katar ima priliku za izjednačenje i zabio je Frankis.

46' - Diego Simonet zabija za Argentince, ali uzvraća Sassi.

45' - I napokon minus jedan, zabio je Capote. Do kraja susreta ostalo je nešto manje od 15 minuta.

43' - Madadi nije zabio sa sedam metara. Pogodio je gredu. Katar je u dva napada propustio prilike doći na samo gol razlike.

42' - I opet Frankis Marzo koji drži Katar na životu.Sada se Katar uspio obraniti u par vezanih napada i ima priliku doći na minus 1.

39' - Frankis Marzo udarcem od 109 km/h zabija za minus 3 Katara.

38' - Argentina je drugo poluvrijeme otvorila sa 6:3.

37' - Katar se ne uspijeva obraniti i Pizarro je strijelac po četvrti put. A onda zabijaju još dva gola i Argentina bježi na plus 4.

35' - Sada se igra gol za gol, Capote je zabio prvijenac na susretu iz četvrtog pokušaja.

34' - Argentina nije uspjela iskoristiti igrača više, ali njihova je vrata spasio Maciel koji je trenutno na 40% obrana.

32' - Argentina opet vodi, Pizarro je strijelac.

31' - Krenulo je drugo poluvrijeme. Katar ima prvi napad i Frankis Marzo zabija za izjednačenje. Imao je u sljedećem napadu i priliku povesti, ali Ben Ali nije zabio.

30' - Argentina na poluvrijeme odlazi s vodstvom 13:12, ali valja reći da su 'Gaučosi' vodili sa čak 7 razlike. Katar se vratio u samoj završnici poluvremena i praktički doveo utakmicu u egal. Povratak Katara nas je podsjetio na utakmicu Hrvatske i Argentine kada su se 'Kauboji' nakon užasnog starta vratili u egal protiv Gaučosa do poluvremena, ali onda su u nastavku opet potonuli. Nadamo se da Katar neće...

PETR DAVID JOSEK Afp

30' - Frankis Marzo se diže i zabija i dovodi Katar na svega minus 1.

28' - I Katar je stigao na samo minus 2.

27' - Dvije minute isključenja za Diega Simoneta, a Katar ima priliku doći na minus 3. I to i radi, zabio je Sassi.

25' - Moscariello uništava Katar. Sada je zabio svoj peti gol iz isto toliko pokušaja.

25' - Imao je Katar priliku za dolazak na minus 3, ali je Maciel skrenuo loptu u vratnicu.

23' - I opet Madadi iz sedmerca. Ima 4 od 4 sa sedam metara. Katar se uspio koliko-toliko vratiti.

22' - Madadi je siguran iz sedmerca i zabija svoj treći gol. Ali Katar mora nešto i obraniti da mi smanjio zaostatak. Sada je Šarić obranio tek drugi udarac na utakmici.

20' - Frankis Marzo sada je torpedirao gol Argentine, ali 'Gaučosi' uzvraćaju preko Pizarra.

18' - U 18. minuti Argentina ima plus 7.

16' - Maciel je sada obranio dva udarca u istom napadu i Argentina ima šansu otići na plus 7.

15' - Maciel, vratar Argentine, zasad ima tri obrane. Sada je zaustavio udarac Capotea.

13' - Najveća prednost za Argentinu koja nakon gola Simoneta ima plus 5 iako Katar ima igrača više.

12' - Prvi timeout za Katar koji gubi sa 4 gola razlike nakon što je mrežu zatresao Moscariello.

10' - Madadi iz sedmerca smanjuje za Katar.

8' - Najveća prednost Argentine nakon gola Simoneta iz sedmerca.

6' - Baronetto zabija svoj prvi gol i Argentina opet vodi. Sada argentinski vratar brani sedmerac Ben Aliju i Argentina ima priliku otići na plus 2.

4' - Zasad se igra gol za gol. Marzo je sada zabio svoj prvijenac za Katar.

1' - Započela je utakmica Katara i Argentine. Frankis Marzo bit će zasigurno jedna od glavnih uzdanica Katara. Argentina je povela golom Moscariela s crte.