Croatia‘s players listen to their national anthem ahead of the 2021 World Men‘s Handball Championship match between Group II teams Denmark and Croatia at the Cairo Stadium Sports Hall in the Egyptian capital on January 25, 2021. (Photo by MOHAMED ABD EL GHANY/POOL/AFP)
 MOHAMED ABD EL GHANY Afp
SNAŽNA PORUKA

Poruka navijačima nakon teškog poraza od Danske: ‘Ljudi koje vidite su riskirali su vlastito zdravlje‘

HRS se nakon poraza od Danske oglasio na svojem službenom Facebook profilu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. siječanj 2021. 10:11

Hrvatska rukometna reprezentacija u konačnici nije uspjela uhvatiti toliko željeno četvrtfinale SP-a nakon što je susretu posljednjeg kola drugog kruga izgubila od Danske s visokih 26-38. Iako ranjeni, Danci su čitavi susret odigrali na visokoj razini i tako nanijeli Hrvatskoj težak poraz.

Igrači Line Červara odigrali su puno bolje nego u porazu od Argentine, no obrana je ipak primila čak 17 golova i dala je puno lakih pogodaka svjetskim prvacima. Hrvatska je u prvih 15 minuta prvog dijela primila svega 5 golova, a onda čak 12 u drugih 15 minuta, dok je Pešić ostao na četiri obrane.

Izbornik Červar je uoči same utakmice šokirao javnost, ali i igrače kada je poručio da napušta kormilo reprezentacije, a ostaje za vidjeti što će na sve reći Hrvatski rukometni savez koji se nakon završenog prvenstva za Hrvatsku oglasio i na svojem službenom Facebook profilu.

-------------------------------------------------------------------------------------

????? - od najboljih se očekuje najbolje!

1. Prihvaćamo odgovornost, kritike i pohvale. Nitko ne bi bio sretnijih od ovih ljudi koji su iz Hrvatske otišli nošeni vjerom da će sa zlatnim uspjehom barem malo razveseliti ranjenu domovinu. Nitko ne bi bio sretniji od njih da su ostvarili dječački san u sportu svoga života. Ovaj put, nije išlo. Ali, Hrvatska neće stati, živimo naš san i idemo dalje još jače!

2. Ljudi koje vidite su riskirali vlastito zdravlje za utakmice u najdražem #crohandball dresu. “To im je posao“, hm. Njima ne. Njima je hrvatski dres jednako život.

3. Rušili su granice (ne)mogućeg. Dane, sate i minute provodili su u rukama fizioterapeuata, video analizama i borbi na više frontova, izolirani i (pre)daleko od svojih najmilijih. Da, i oni imaju roditelje, djecu, braću, sestre, obitelji, prijatelje

4. Drago nam je da ste očekivali medalju jer samo od najboljih se očekuje najbolje, zar ne?

5. Iznad svih Hrvatska; svi za jednoga, jedan za sve, timski duh, ponos, srce, rad & zajedništvo!

21. travanj 2024 22:53