Andreas Palicka je odveo Švedsku u finale

ATTILA KISBENEDEK Afp
PAD KONCENTRACIJE

Neobjašnjive su poteze radili švedski rukometaši u posljednjoj miniti okršaja sa Francuzima
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. siječanj 2022. 22:44

Švedska je u finalu Eura, a tamo ih je odveo 35-godišnji veteran na vratima Andreas Palicka koji je skupio 12 velikih obrana, a uspio je zabiti i tri gola. Šveđani su na kraju slavili s 34:33, a na samom kraju se odvijala prava drama.

Nepunih minutu do kraja utakmice Šveđani su imali 34:32 i loptu u svojim rukama nakon što je Palicka obranio čistu šansu Fabregasu koji je probao s crte. Nakon toga je tek uslijedila infarktna završnica. Neoprezni Šveđani su izgubili loptu, a Minne zabija za smanjenje vodstva 25 sekudni prije kraja.

Šveđani imaju novi napad i, još uvijek, sve u svojim rukama, ali suci im uzimaju loptu zbog koraka. Tu kreće napad Francuza koji opet pronalaze Fabregasa koji puca sa crte, ali još jednom ga zaustavlja fenomenalni Palicka koji tako vodi Švedsku u finale. Ludu obranu Palicke u zadnjnim sekundama pogledajte OVDJE.

15. travanj 2024 08:51