Samuel Kolega

JEFF PACHOUD/AFP/PROFIMEDIA
SLALOM U CHAMONIXU

Rezultat karijere sjajnog Samuela Kolege! Zubčić u TOP 15, veliko iznenađenje na postolju

Pobjedu je u Francuskoj na kraju odnio Švicarac Ramon Zenhäusern, ali priča dana je grčki predstavnik
Piše: SN/HinaObjavljeno: 04. veljača 2023. 13:29

Hrvatska je u francuskom Chamonixu imala četiri predstavnika, od toga dva u drugoj vožnji, a najbolji rezultat od naših skijaša na posljednjem slalomu Svjetskog kupa uoči SP-a (od 6. do 19. veljače) ostvario je Samuel Kolega koji je završio kao deveti s +1,83 zaostatkom za konačnim pobjednikom Švicarcem Ramonom Zenhäusernom.

JEFF PACHOUD Afp

Kolega je tako popravio plasman iz prve vožnje (19.) te se smjestio ispred Filipa Zubčića koji je s 13. pao na 14. mjesto (+2,34). Kolegi je ovo najbolji rezultat u karijeri. Naime, u Francuskoj je popravio onaj iz Flachaua kada je 9. ožujka 2022. zauzeo 13. mjesto.

U Chamonixu su u subotu nastupila još dva hrvatska skijaša, ali su ostali bez plasmana u drugu vožnju. Istok Rodeš je zauzeo 52. mjesto, a Matej Vidović nije uspio završiti prvu vožnju.

Filip Zubčić

Za veliko iznenađenje u Francuskoj pobrinuo se grčki predstavnik AJ Ginnis koji je do drugog mjesta stigao sa startnim brojem 45 (+ 1,02), dok je treći bio Švicarac Daniel Yule (+1,06).