Vaterpolo utakmica Prvenstva Hrvatske Jadran Split - Jug AO.
Na fotografiji: Detalj iz igre.
 VOJKO BASIC/CROPIX
VATERPOLO

Derbi na Poljudu pripao Jugu! Gospari su u Splitu dokazali da su za klasu kvalitetniji

Mornar BS je još lakše završio posao s Medveščakom budući da je već u poluvremenu bilo 9:2
Piše: Dean BauerObjavljeno: 17. listopad 2020. 21:46

Gospari su u Splitu dokazali da su za klasu kvalitetniji. Ne stječe se dojam da su na vrhuncu snage, ali i ono što su prikazali bilo je i više no dovoljno za pobjedu. Nakon početne 4 minute, 3:0 za Jug AO.

Jadran je uspio smanjiti do kraja prve četvrtine na 3:2, ali to je bilo sve. U drugoj opet +3 (5:2) za goste, a u zadnjoj bilježimo i 10:5 za Jug AO. Mornar BS je još lakše završio posao s Medveščakom budući da je već u poluvremenu bilo 9:2. Najneizvjesnije je tako ispala utakmica klubova s dna u kojoj su Makarani cijelo vrijeme vodili, te na koncu i slavili.

Rezultati 3. kola: Jadran - Jug AO 8:11 (2:3, 1:2, 2:3, 3:3); Mornar BS - Medveščak 16:9 (5:1, 4:1, 2:4, 5:3) i Galeb MR - POŠK 10:8 (2:2, 3:2, 2:2, 3:2).

Ranije su igrali Primorje EB - Zadar 1952 21:4. Utakmica Solaris - KPK je odgođena (covid-19), a slobodna je momčad Mladosti.
Poredak: Mornar BS 9, Jug AO 6, Primorje EB 6, Mladost 6, Jadran 6, Solaris 3, KPK 3, Galeb MR 3, Medveščak 0, POŠK 0, Zadar 1952 0. (dba)

19. travanj 2024 17:12