SRDJAN VRANCIC/CROPIX
ČETVRTFINALE PRVENSTVA

Jadran i drugi put sredio Primorje, u polufinalu će igrati protiv zagrebačke Mladosti

Primorje će u borbu za 5. do 8. mjesta, dok Jadran 1. srpnja ide Mladosti na otvoreni bazen uz Savu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. lipanj 2020. 20:03

Iznenađenja na Poljudu nije bilo, ako je itko doduše i pomislio na takvo što. Splićani su i drugom pobjedom nad Riječanima (nakon 13:9 na Kantridi), u uzvratu četvrtfinala Prvenstva Hrvatske izborili poluzavršnicu. U njoj će ih sada čekati daleko ozbiljniji suparnik, zagrebačka Mladost.

U subotu je na Poljudu Jadranova pobjeda i time prolazak dalje osigurana u prvoj polovici utakmice. Rano vodstvo 2:0 (golom kapetana Šetke iz peterca, te Z. Butića iz pozicijske igre) dali su inicijalnu mirnoću Smodlakinim igračima. Tu je ostvarena prednost koja nije više ispuštana, a tijekom druge četvrtine je i još malo 'podebljana' golovima Delića iz novog peterca za 4:1, pa ljevorukog Viskovića za 5:2 ili pak sredinom te dionice preciznošću ponovo Delića, te Čondića Kadmenovića za 7:3 što se pokazalo i najvećom prednosti na utakmici.

To je dovelo utakmicu u trećoj četvrtini do lagane napadačke uspavanosti obiju strana, a iz koje se nešto ranije 'probudila' riječka momčad. Primorjaši su naime četiri minute prije kraja zaostajali još tri gola (11:8 za Jadran), da bi s dva uzastopna pogotka došli na minimalan zaostatak (11:10). Bilo je to malo manje od tri minute prije kraja.

Tada centar jadranaša, a bivši kapetan Primorja EB, Riječanin Ivan Krapić s dva 'vezana' pogotka odvodi Jadran do plus 3 u zadnjoj minuti i rješava pitanje pobjednika i ove utakmice.

Primorje će u borbu za 5. do 8. mjesta, dok će Jadran sljedeće srijede, 1. srpnja u goste Mladosti na, potvrđeno iz zagrebačkog kluba, otvorenom bazenu uz Savu.

JADRAN - PRIMORJE EB 14:10 (3:1, 4:4, 2:1, 5:4)

SPLIT - Plivalište Poljud. Gledatelja 100. Suci: Radičević (Dubrovnik) i Štampalija (Šibenik). Opunomoćenik: Miloš (Opatija).

JADRAN: Anić, Čondić Kadmnović 1, Janković 2, Krapić 2, Z. Butić 2, Pejković, Vrdoljak, Bego, Visković 1, Delić 3 (1), Šetka 3 (1), Dužević, Čelar, Borovčić-Kurir. TRENER: Mile Smodlaka.

PRIMORJE EB: Čubranić, Čunko, Vuković, Burburan, Brubnjak 2, Blažić, Tkač 1 (1), Rakovac 2, Augusti, M. Vrlić 1, Babić 1, Paparić, Milošević, Car 3 (1). TRENER: Igor Hinić.

PETERCI: Jadran 4-4, Primorje EB 2-2, OSOBNE POGREŠKE: Jadran 8, Primorje EB 12. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Borovčić-Kurir (30). REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 4-8 (50%), Primorje EB 4-6 (66%).

19. travanj 2024 09:55