DUJE KLARIC/CROPIX
Priključili se Mladosti i Jugu

Vaterpolisti Jadrana i Solarisa u polufinalu Prvenstva Hrvatske, poznati su okršaji za finale

Termini polufinala su 1. i 4. srpnja, a moguća treća utakmica igrala bi se 8. srpnja
Piše: Dean BauerObjavljeno: 27. lipanj 2020. 21:43

Šibenčani će sljedeće srijede gostovati u Gružu, odnosno ondje odigrati prvu polufinalnu utakmicu doigravanja Hrvatskog prvenstva.

Solaris je naime nakon vrlo uvjerljive pobjede doma nad Mornarom BS (14:5), slavio i danas usred Splita. Ovog je puta Mornar BS bio nešto ipak ravnopravniji, iako je Solaris bio taj koji nametao kako ritam igre, tako u konačnici i kretanje rezultata. Splićani su samo jednom uspjeli kratkotrajno voditi (5:4, sredinom druge četvrtine).

Pobjednik je pak odlučen u trećoj četvrtini u kojoj su gosti bili poveli i 9:6 što je bila najviša prednost na utakmici.

Polufinalni parovi doigravanja su dakle: Jug AO - Solaris i Mladost - Jadran. Prve se utakmice igraju 1. srpnja u Dubrovniku odnosno Zagrebu. Drugi su susreti na rasporedu 4. srpnja u Šibeniku odnosno Splitu, a moguće treće iznova u Dubrovniku i Zagrebu.

MORNAR BS : SOLARIS 9: 11 (3:3, 3:3, 1:3, 2:2)
SPLIT - Plivalište Poljud. Gledatelja 100. Suci: Savinović i Blašković. Opunomoćenik: Rak (svi iz Dubrovnika).
MORNAR BS: L. Podrug, R. Akrap 2, Kreković 1, Jakovčević, Ćalić 1, D. Akrap 1 (1), Buzdovačić 1, L. Dužević, Bušelić 1 (1), Božan, Rako, Ban 1, Kordić, D. Butić 1. TRENER: Danijel Burić.
SOLARIS: M. Šparada, Malenica (0), Erak 2, Štrkalj, Bulat 2, Herceg, Vlahović 2, Pelicarić 2, Mudražija 1, T. Šparada, Koprčina 1, Kovačić 1, Jukić, Sabioni. TRENER: Jure Marelja
PETERCI: Mornar BS 2-2, Solaris 0-1.
OSOBNE POGREŠKE: Mornar BS 9, Solaris 14. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Herceg (20), Jakovčević (26).
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mornar BS 3-12 (25%), Solaris 4-8 (50%).

17. travanj 2024 00:53