Detalj s jedne od ranijih utakmica Hrvatske i Srbije

USA TODAY NETWORK/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Network/Ddp Usa/Profimedia
VATERPOLSKI KLASIK

Velika fešta u Budimpešti: Fantastična i raspucana Hrvatska pobijedila Srbiju i izborila polufinale SP-a!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Srbiju sa 14:12 i izborila polufinale SP-a
Piše: SN, HinaObjavljeno: 29. lipanj 2022. 17:09

HRVATSKA - SRBIJA 14:12 (1:1, 4:3, 5:5, 4:3)

HRVATSKA: Bijač, Popadić; Fatović 1, Krapić 1, Lazić 1, Bukić 1, Vukičević 1, Žuvela 2, Marinić Kragić 2, Vrlić 2, Bašić 1, Harkov 2 (1)

SRBIJA: Dobozanov, Mitrović; Mandić 4 (3), Subotić 1, Ranđelović, Lazić, Vico 1, S. Rašović 1, Lukić, Jakšić 2, Radulović 1, Drašović, V. Rašović 2

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 7/13, Srbija 6/15

PETERCI: Hrvatska 1/1, Srbija 1/1

Svih 10 igrača u polju upisalo se u stijelce za Hrvatsku, a po dva gola su zabili Marko Žuvela, Jerko Marinić Kragić, Josip Vrlić i Konstantin Harkov, dok je Dušan Mandić bio četverostruki strijelac za Srbiju.

Bio je to dvoboj dviju reprezentacija koje su u potpunosti izmijenile sastave nakon lanjskih Olimpijskih igara u Tokiju, a Hrvatska je pokazala kako je u Budimpešti ipak u boljoj formi od Srbije.

Izabranici Ivice Tucka niti u jednom trenutku utakmice nisu bili u zaostatku, u nekoliko su navrata imali i po tri gola prednosti, a ključnim se pokazao pogodak Lorena Fatovića za 14-11 s istekom napada 1:55 minuta prije kraja.

U prvoj je četvrtini briljirao Toni Popadić koji je u tom razdoblju upisao čak šest obrana. Tu prvu četvrtinu obilježila je rastrgana igra u napadu, Hrvatska je psotigla gol samo u situaciji s dva igrača više, dok je Srbija poravnala u samoj završnici prvih osam minuta.

I u drugih osam minuta Hrvatska je konstantno držala minimalnu prednost, u dva navrata je imala sjajne pozicije za bijeg na dva razlike, no Vrlić i Bukić nisu uspjeli svladati Mitrovića.

No, treću četvrtinu sjajno su otvorili Vukičević, Krapić i Vrlić te odveli Hrvatsku na 8-5. Najbolji srpski igrač Mandić nije dopustio da utakmica bude prerano riješena, s dva brza gola smanjio na 9-8, pa se i u posljednjih osma minuta krenulo s minimalnim vodstvom Hrvatske.

Golovima Bukića, Žuvele i Bašića Hrvatska je sredinom posljednje dionice izgradila vodstvo od 13-10 te je već i tada bilo jasno kako će "barakude" po deveti put zaredom zaigrati u polufinalu svjetskog prvenstva, a sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Fatović.

Hrvatska je tako stigla nadomak nastavka nevjerojatnog niza osvajanja odličja na svjetskim prvenstvima, trenutačno je osvojila medalju na sedam SP zaredom. Bila je ovo i treća pobjeda Hrvatske protiv Srbije na SP, a u oba prethodna navrata kada je svladala Srbiju Hrvatska je i osvojila zlato.

Hrvatska će u polufinalu u petak igrati protiv boljeg iz dvoboja Španjolska - Crna Gora koji je na programu od 19.30 sati.

PRIJENOS UŽIVO

ČETVRTA ČETVRTINA 4:3

8' - Hrvatska je pobijedila Srbiju sa 14:12 i izborila polufinale SP-a. Popadić je upisao 12 obrana. Protivnik Barakudama u polufinalu bit će bolji iz susreta Španjoska - Crna Gora.

8' - 42 sekunde prije kraja Hrvatska ima dva gola razlike. Srbija ima napad.

7' - Mandić zabija svoj četvrti gol iz 10. pokušaja.

7' - Kakav gol Fatovića za plus 3 minutu i 55 sekundi prije kraja susreta.

6' - Radulović vraća nadu Srbiji i zabija za 13:11. Prvi mu je to gol na utakmici.

5' - Tri minute prije kraja Hrvatska ima tri gola prednosti i napad.

4' - Hrvatska opet bježi na tri gola razlike, svoj prvijenac zabio je Bašić.

2' - Nastavlja se golijada, na gol Srbije sjajno je uzvratio Žuvela koji je potegao dalekometno i savladao Mitrovića.

1' - Sjajna akcija Hrvatske s igračem više, Bukić je poentirao i postigao svoj prvi gol na utakmici.

TREĆA ČETVRTINA 5:5

8' - Srbija se stalno vraća, Rašović je sada zatresao mrežu Hrvatske za smanjenje vodstva na 1 gol.

7' - Lazić sada zabija 10:8 vodstvo Hrvatske. U sljedećoj akciji je pogodio vratnicu. Prava šteta.

5' Fatović gađa gredu, a Mandić zabija svoj treći gol iz peterca za samo plus 1 Hrvatske.

5' - Mandić je sada iznenadio hrvatsku obranu i golmana Popadića i na samom početku napada zabio sedmi srpski gol.

4' - Lazić zabija svoj prvi pogodak i vraća Hrvatsku na plus 3.

4' - Mandić zabija svoj prvi gol iz petog pokušaja za smanjenje hrvatske prednosti.

4' - Hrvatska je pobjegla na tri gola razlike, zabio je Vrlić nakon sjajne akcije. Najveća je to prednost Hrvatske na utakmici.

3' - Ponajbolji igrač Srbije Mandić ima šut 0-4.

2' - Hrvatska prvi put vodi s dva gola razlike, kapetan Krapić zabio je za 7:5! To mu je deseti gol iz 11. pokušaja na natjecanju.

2' - Šesti gol Hrvatske, Ante Vukičević s igračem više pronalazi same rašlje. Bio je to sedmi igrač više za Hrvatsku i treća uspješna realizacija.

1' - Loš početak treće dionice za Hrvatsku, Srbija preko Subotića opet izjednačava.

DRUGA ČETVRTINA 4:3

8' - Završena je druga četvrtina, Hrvatska na kratki odmor odlazi s vodstvom 5:4. Popadić je skupio čak devet obrana, u usporedbi sa 4 Mitrovića na vratima Srbije.

7' - Hrvatska ima priliku pobjeći na dva gola razlike s igračem više. Nažalost, nije ga realizirala.

6' - Sjajna akcija Hrvatske i prvi gol Vrlića na utakmici.

5' - Harkov iz peterca zabija za novo vodstvo Hrvatske, ovoga puta 4:3. I opet vodstvo nije trajalo, Jakšić zabija svoj drugi pogodak za novo izjednačenje.

4' - Marinić Dragić zabija svoj drugi gol na utakmici za novo vodstvo Hrvatske! Popadić nastavlja sa sjajnim obranama, sada je upisao sedmu, ali u nastavku akcije Rašović zabija za novo izjednačenje.

3' - Vodstvo Hrvatske nije dugo trajalo, Vico odmah zabija za izjednačenje na 2:2.

3' - Hrvatska vodi 2:1, zabio je Žuvela u bliži kut Mitrovića. Bio je ovo četvrti igrač više za Hrvatsku i druga realizacija.

2' - Hrvatska se muči u napadu, ali obrana djeluje sjajno na čelu s vratarem Popadićem.

PRVA ČETVRTINA 1:1

8' - U posljednjoj minuti prve četvrtine hrvatski vratar Popadić je upisao svoju šestu obranu.

7' - Srbija zabija svoj prvi gol, Rašović je zabio dalekometnim topovskim udarcem.

3' - Hrvatska vodi 1:0, zabio je Marinić Dragić s igračem više. U nastavku još dvije obrane Popadića kada je Srbija imala igrača više.

2' - Prva obrana hrvatskog vratara Popadića na utakmici u situaciji kada je Srbija imala igrača više.

1' - Započela je utakmica, Hrvatska nije uspjela realizirati dva prva napada.

15.00 - Uoči okršaja Hrvatske i Srbije poznat je prvi polufinalist SP-a u u vaterpolu koji se održava u Budimpešti, a to je reprezentacija Grčke. Grci su u polufinalu svladali SAD sa 16-11 (3-1, 4-6, 3-0, 6-4).

Srebrni s prošlogodišnjih Olimpijskih igara u Tokiju Grci u poludinalu će u petak igrati protiv pobjednika susreta Mađarska - Italija.

20. travanj 2024 16:50