PROPUŠTENE PRILIKE

Nadal senzacionalno ispao u Rimu, Čilić se dvaput vraćao pa izgubio meč nakon tri sata velike borbe

Prava senzacija dogodila se u posljednjem meču dana u kojem se Rafael Nadal oprostio od Mastersa
Piše: HinaObjavljeno: 12. svibanj 2022. 23:30

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira iz serije "masters 1000" u Rimu, njega je nakon gotovo tri sata igre u susetu 3. kola svladao Čileanac Cristian Garin sa 6-3, 4-6, 6-4.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Garina i prva pobjeda 25-godišnjeg Čileanca.

Čilića je poraza stajala vrlo loša realizacija "break-lopti", iskoristio je samo četiri od 20 prilika za oduzimanje servisa suparniku, a u prvom setu je propustio svih šest.

Christian Garin

Ključ za prvi set bili su četvrti i peti gem, u četvrtom je Čilić propustio 0-40 i još dvije prednosti na servis Garina, a odmah u sljedećoj igri je izgubio gem na svom početnom udarcu i zapao u zaostatak kojega nije uspio nadoknaditi. Kod zaostatka 3-4 propustio je još jednu "break-loptu" da bi kod 3-5 još jednom popustio na svom servisu.

Početkom drugog seta Čilić je ispustio još dvije "break-lopte", a kada je i izgubio servis za 1-3 činilo se kako će Garin brzo riješiti dvoboj u svoju korist. Ipak, Čileanac je odmah u sljedećoj igri napokon popustio na svom servisu, napravio je dvostruku servis pogrešku na Čilićevu ukupno 11. "break-loptu". Iako je kod 3-3 ispustio još tri "break-lopte", kod 4-4 je Čilić još jednom oduzeo servis Garinu da bi prilikom servisa za set spasio 15-40.

Činilo se kako je Čilić stigao u dobitnu poziciju kada je oduzeo servis Garinu za vodstvo 2-1 u trećem setu, Čileanac je napravio dvije dvostruke servis pogreške nakon izjednačenja, ali u sljedećoj je igri napravio veliki propust. Na svoju gem-loptu je imao priliku za forhend winner sa sredine terena za 3-1, ali je zapucao loptu u mrežu.

Par minuta potom platio je cijenu za taj promašaj i dvostrukom servis pogreškom izgubio taj gem. Igrači su još jednom izmijenili "breakove" u šestoj i sedmoj igri, da bi Čilić kod rezultata 4-5 prilikom servisa za ostanak u meču odigrao očajan gem i ostao bez osvojenog poena.

Nadal senzacionalno izgubio od Šapovalova

A prava senzacija dogodila se u posljednjem meču dana u kojem je Rafael Nadal nakon osvojenog prvog seta protiv Denisa Šapovalova - ispao s turnira. Izgubio je 6:1, 5:7, 2:6 poslije dva sata i 40 minuta igre.

Slavni Španjolac imao je 6:1 u prvom setu i činilo se da će se Kralj zemlje prošetati do četvrtfinala u Rimu. No, u drugom setu gledali smo sasvim drugačiji okršaj. Kanađanin je poveo 3:0, Nadal se uspio vratiti na 4:4, i onda kod vodstva Šapovalova 6:5 propustio 30:0 na svojem servisu i izgubio set.

Denis Šapovalov

U trećem je Španjolac napravio break već u prvom gemu, pa onda opet izgubio servis, došao do 2:2 i nakon toga više nije uspio osvojiti niti jedan gem.