TOPLO, HLADNO

Nakon što je počistio 11. tenisača svijeta, Čilić naletio na zid! Oproštaj od Rima za Hrvata

Kad Marin igra, sve je moguće. Dokazao je to u dva posljednja meča. Pobjeda protiv favorita, ali i...
Piše: HinaObjavljeno: 18. rujan 2020. 16:37

Hrvatski tenisač Marin Čilić u petak je u osmini finala ATP turnira u Rimu izgubio od Norvežanina Carstena Ruuda (ATP-34) sa 2-6, 6-7 (6) nakon sat i 34 minute igre.

Nakon što je u drugom kolu uvjerljivo dobio jedanaestog igrača svijeta Belgijanca Davida Goffina (6-2, 6-2), činilo se da bi Čilić mogao daleko dogurati na turniru u Rimu. No, već u sljedećem kolu zaustavio ga je 34. igrač svijeta Norvežanin Carsten Ruud.

U prvom setu Čilić je već na startu izgubio servis i do kraja seta nije niti jednom bio u prilici za break. Za razliku od prvog seta, koji je trajao samo 34 minute, u drugom se igralo sat vremena, a jedine dvije break lopte imao je Čilić, i to kod 1-1 dvije vezane break lopte. Nije ih iskoristio i na kraju je izgubio u tiebreaku.

Osvajači US Opena u muškim parovima hrvatski tenisač Mate Pavić i Brazilac Bruno Soares zaustavljeni su u petak u četvrfinalu ATP turnira u Rimu, izgubivši od Španjolca Marcela Granollersa i Argentinca Horacia Zeballosa sa 6-4, 6-7 (7), 6-10 u meču koji je trajao 2 sata i 1 minutu.

Tako su se Granollers i Zeballos osvetili Paviću i Soaresu za nedavni poraz u prvom kolu US Opena. Tada je meč trajao minutu duže, a Pavić i Soares su slavili u tri seta (3-6, 6-4, 6-4).