Neja Markičević/CROPIX
ATP METZ

Karlović propustio meč-loptu

Karlović je i sedmi puta u osam mečeva poražen od Davidenka. Imao je priliku završiti meč kod 6-5 u tie-breaku drugog seta.
Piše: ArhivaObjavljeno: 22. rujan 2012. 12:39

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio izboriti polufinale ATP dvoranskog turnira u Metzu. Bolji od njega u četvrtfinalu bio je Rus Nikolaj Davidenko sa 6-7(5), 7-6(6), 6-0.

U meču koji je trajao dva sata i deset minuta Karlović može itekako žaliti za propuštenim prilikama, budući je ukupno realizirao tek jednu od 10 break-prilika i to sve u prva dva seta, dok se u trećem njegova igra u potpunosti raspala. Za usporedbu, Davidenko je realizirao 4 od 7 break-lopti, od čega tri u trećem setu.

Karlović je izgubio svoj prvi servis-gem u meču, ali se kasnije uspio vratiti u desetom gemu kod servisa Rusa za prvi set. U tie-breaku je potom sa 7-5 stekao prednost. U drugom je setu "Div sa Šalate" propustio iskoristiti tri break-lopte na samom početku, kao i ukupno njih pet. Ponovo se odlučivalo u tie-breaku, koji je ovaj put otišao na stranu Davidenka sa 8-6.

U trećem, odlučujućem setu igra hrvatskog tenisača se potpuno raspala i na kraju je Davidenko slavio sedmu pobjedu u osmom međusobnom ogledu na ATP Touru.

Ovom pobjedom Davidenko je izborio polufinalni meč protiv prvog nositelja turnira, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, dok drugi polufinalni par čine Talijan Andreas Seppi i drugi Francuz Gaël Monfils.