Quinn Rooney/Getty Images
SJAJAN NASTUP

VELIKO IZNENAĐENJE NA AUSTRALIAN OPENU Amerikanka izbacila najbolju tenisačicu svijeta i postala najmlađa finalistica u Melbourneu od 2008. godine

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. siječanj 2020. 09:40

Sofia Kenin, 14. tenisačica svijeta, pobijedila je najbolju igračicu svijeta i domaću uzdanicu Ashleigh Barty sa 7:6(6), 7:5 i izborila finale Australian Opena.

Bio je ovo njihov šesti međusobni ogled, a 21-godišnja Amerikanka stigla je do druge pobjede nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Kenin je spašavala set-loptu u oba seta, a na kraju je postala najmlađa finalistica u Melbourneu od 2008. godine i Ane Ivanović.

Kenin je tako poremetila 'Barty party', budući su se domaći navijači nadali da može postati prva domaća pobjednica Australian Opena od Chris O'Neill i 1978. godine.

U svom prvom Grand Slam finalu mlada će Amerikanka igrati protiv Španjolke Garbine Muguruze koja je sa 7:6(8), 7:5 pobijedila Simonu Halep.

19. travanj 2024 05:45