SPLITSKI GRADSKI DERBI

FOTO RNK SPLIT - HAJDUK 2-1 Ante Erceg srušio goste s Poljuda, Torcida bojkotirala utakmicu

AUTOR:
    • Alen Orlić

• OBJAVLJENO:
  • 04.05.2013. u 15:09

Tom Dubravec / CROPIX

Split je zakoračio prema zoni Europa, a Hajduk sve više zaostaje i sve karte će morati baciti na finale Kupa

Igor Tudor startao je porazom na klupi Hajduka. Split je slavio u gradskom derbiju. “Crveni” su zasluženo pobijedili sa 2-1 u utakmici koja je ponudila odličan nogomet, mnogo uzbuđenja, prilika i pogodaka, šteta je samo da je bilo tako malo gledatelja, tek njih oko 1500 na tribinama Parka mladeži zbog bojkota torcidaša.

Split je odigrao mnogo bolje ovu utakmicu, imali su u svojim redovima izvrsnog Antu Rebića koji je u nekoliko navrata učinio Hajdukovu obranu smiješnom, bio je asistent, a presudu Hajduku ispisao je njegov imenjak Ante Erceg s dva gola, koji je zaslužio naslov igrača utakmice. Nije pomoglo ni to što je Split igrao posljednjih desetak minuta s igračem manje, nakon isključenja Glavine zbog drugog žutog kartona. Jedini raspoloženi hajdukovac Kouassi promašio je kolosalnu priliku u 89. minuti za izjednačenje...

Split je zakoračio prema zoni Europa, a Hajduk sve više zaostaje i sve karte će morati baciti na finale Kupa. Tudor je pokušao promijeniti način Hajdukove igre pa je zaigrao s trojicom obrani, s Milićem na liberu te Maločom i Milovićem na stoperu. Pokazalo se to kao taktički harakiri jer je Rebić odlično koristio poziciju kad je sam izlazio na Maloču. Rebić, robusni i prodorni napadač Splita, bio je opasan kao vrag, već u 4. minuti pobjegao je Maloči, a on je startao na njega u šesnaestercu pa se činilo da je to jedanaesterac. Curilo je u Hajdukovoj obrani na sve strane pa su se nizale prilike pred vratarom Blaževićem. Pravo je čudo što su promašili Baraban pa i Rebić. Bilo je to pet, šest čistih prilika, pravi ziceri...

Hajduk je s druge strane prijetio jedino preko Kouassija, ali su te situacije bile rijetke. Golovi su pali nakon pola sata igre i bili su spektakularni. Posebno onaj prvi, Ercegov, za koji je sve napravio Rebić. Splitov napadač bio je u briljantnom prodoru, povaljao je po travi suparničke igrače, a onda centrirao loptu Ercegu na glavu. Njemu nije mu bilo teško zabiti iz blizine za 1-0. Za drugi gol Splita asistirao je Baraban, a Erceg je udarcem lijevom nogom pogodio mrežu Blaževića. Kouassi je smanjio zaostatak na 2-1 nakon jednog bljeska, udarcem sa 18 metara. Tudor je u nastavku igre vratio stvari na staro, stavio je Milovića na bok i posložio obranu s četiri igrača, ali ni to nije donijelo prevagu, tek je začepilo rupe, pa “crveni” nisu stvarali toliko izglednih prilika. Hajduk je zaigrao ofenzivnije stavivši Jozinovića i mladog Mujana, ali rezultat se nije mijenjao. Za prilikom Kouassija imaju pravo žaliti, ali Splitova pobjeda je zaslužena.

REZULTATI 30. KOLA:

Petak -

Lokomotiva - Osijek 1-0 (Antolić 70)

Inter - Zagreb 2-0 (Mlinar 57, Budimir 76-11m)

Subota -

Split - Hajduk 2-1 (Erceg 31, 34/ Kouassi 36)

Cibalia - Zadar 2-3 (Vitaić 25, 76/ Ivančić 8, Muić 30, Banović 46)

Slaven Belupo - Istra 1961 1-0 (Čanađija 79)

12. Zagreb 30 6 6 18 24-54 24

RNK SPLIT - HAJDUK 2-1 (Erceg 31, 33/ Kouassi 38)

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Kouassi je promašio najveću priliku u drugom poluvremenu. Sam je izašao pred Vukovića, no njegov udarac je bio neprecizan

78. minuta - Glavina je zbog prekršaja Kouassija i dobio drugi žuti karton

70. minuta - Sjajan pokušaj Kouassija sa 20 metara obranio je Vuković

57. minuta - Ubacio je Vuković, a Andrijašević glavom sa 7 metara tukao traljavo i loše

47. minuta - Odlično je prošao Vršajević, ali se Andrijašević spetljao

Zadar u Vinkovcima vodi 3-1 protiv Cibalije dok Slaven Belupo i Istra igra bez pogodaka

Kraj prvog poluvremena

GOOOL 38. MINUTA - Kouassi ekspresno vraća Hajduk u igru pogotkom sa 20 metara

GOOOL 34. MINUTA - Ponovno je zabio Erceg, a ovoga puta asistent je bio Baraban

GOOOL 32. MINUTA - Rebić je ispremiješao obranu Hajduka i idealno uposlio Ercega koji glavom dovodi Split u vodstvo

26. minuta - Ubacuje Erceg na 6 metara, Rebić kasni za sekundu

20. minuta - Vuković odlično puca iskosa sa 14 metara, no njegov prezimenjak na vratima Splita uspijeva obraniti

11. minuta - Kouassi je glavom promašio veliku šansu za Hajduk, a već u nekoliko sekundi kasnije ponovno je Baraban bio u sjajnoj prilici. Blažević je nepotrebno izašao s vratiju, a Baraban sa 40-tak metara pucao tik uz vratnicu

6. minuta - Baraban je sam izašo ispred Blaževića koji odlično brani udarac sa 10 metara

Utakmica je počela minutom šutnje za tragično preminulog Ivana Turinu

RNK SPLIT: Vuković, Glavina, Glumac, Baraban, Erceg, Rebić, Radotić, Pehar, Radeljić, Paracki, Belle

HAJDUK: Blažević, Milić, Milović, Vršajević, Andrijašević, Caktaš, Maloča, Vuković, Lima, Sušić, Kouassi