OČAJ U ELBASANIJU

FOTO, VIDEO: ŠOKANTNI KRAJ UTAKMICE STOLJEĆA ZA ALBANIJU Srbija u ratničkoj atmosferi u nadoknadi do velikog trijumfa...

AUTOR:
    • Predrag Žukina

• OBJAVLJENO:
  • 08.10.2015. u 22:19

Reprezentacije Albanije i Srbije odigrale su u Elbasanu u kvalifikacijskoj skupini I utakmicu najvećeg rizika, utakmicu u čiju je organizaciju, najviše za potrebe sigurnosti, utrošeno više od 12 milijuna eura. Iako je najavljen ‘nogometni rat’, problemi na terenu i izvan njega, sve se završilo bez većih incidenata za razliku od prve utakmice istih suparnika iako su Srbi slavili sa 2-0 pogocima Aleksandra Kolarova i Adema Ljaića u sučevoj nadoknadi vremena nakon što su Albanci cijelo vrijeme bili bolji suparnik.

Za podsjećanje, prva međusobna utakmica odigrana u Beogradu prekinuta je nakon nereda u kojim su sudjelovali navijači i igrači obje reprezentacije nakon što je nad terenom letio ‘dron’ s albanskom zastavom. Ta je utakmica imala epilog za zelenim stolom nakon čega je Srbija kao loš organizator od strane Uefe kažnjena s tri boda minusa, a oba nacionalna saveza sa po 100 tisuća eura kazne. Nakon toga je ionako slab bodovni konto Srbije dodatno osiromašen te su igrači izbornika Radovana Ćurčića izgubili svaku šansu za plasman u Francusku.

Aleksandar Kolarov Goal Albania 0 - 1 Serbia... by goals5

Najeksplozivniji dio utakmice u Elbasanu, na stadionu na kojem je nedavno gostovao zagrebački Dinamo, odigrao se nakon nešto više od pola sata igre kada je Ljajić zatresao mrežu albanskog vratara Etrita Berishe, ali je u tijeku odigravanja inače lijepe akcije Zoran Tošić ‘bodičekom’ igrajući bez lopte ušao u albanskog vratara onemogućivši ga da obrani udarac. Talijanski sudac Nicola Rizzoli pokazao je da je na visini zadatka kako i o dolikuje jednom od najboljih i najcjenjenijih svjetskih sudaca, koji je sudio finale zadnjeg SP-a u Brazilu.

All Goals & Highlights Albania 0-2 Serbia - 8... by hdfootballvideos

I jedni i drugi imali su nekoliko prilika za postizanje pogotka, ostalo je 0-0 do samog kraja kad su Srbi dvjema kontrama osigurali pobjedu. S obzirom da su Portugalci u istoj skupini sa 1-0 pobijedili Dansku, kojoj je to bila zadnja utakmica u kvalifikacijama, Albancima je za plasman u Francusku potrebna pobjeda u zadnjoj utakmici u Armeniji.

ALBANIJA - SRBIJA 0:2 (Kolarov 91', Ljajić 94')

ALBANIJA: Berisha - Lila (od 46' Kaçe), Hysaj, Xhimshiti, Agolli, Lenjani (od 83' Meha), Cana, Basha, Memushaj, Xhaka - Balaj (od 69' Çikalleshi).

SRBIJA: Stojković - Tomović, Ivanović (od 65' Tošić), S. Mitrović, Kolarov - Matić (od 73' Fejsa), Milivojević - Tošić, Ljajić, Tadić (od 54' Sulejmani) - A. Mitrović

SKUPINA I

ALBANIJA - SRBIJA 0-2 (Kolarov 90+1, Ljajić 90+4)

KRAJ UTAKMICE

GOOL 94. minuta - Ljajić je pretrčao gotovo čitavi teren da bi u završnici prebacio vratara Berishu za povećanje vodstva

GOOL 91. minuta - Ljajić je dao loptu za Kolarova koji je se desne strane iskosa poslao loptu ispod Berishe za vodstvo Srbije

76. minuta - Çikalleshi se odlično oslobodio nekoliko igrača Srbije, a potom i zapucao s ruba šesnaesterca, ali Stojković brani njegov udarac. Odlična prilika za Albaniju

70. minuta - Posljednjih dvadesetak minuta prošlo je bez prilika s jedne ili druge strane. Nekoliko žutih kartona, ali prilika nigdje

50. minuta - Lenjani je nakon solo prodora puca s desetak metara, ali slab udarac odbio se dodatno od bloka i otišao ravno u ruke Stojkovića

49. minuta - Ljajić je primirio jednu dugu loptu, a nakon pokušaja da ju ubaci oštro na desetak metara ona se odbila na rub šesnaesterca gdje je na nju naletio Milivojević, ali njegov udarac otišao je visoko iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

37. minuta - Ljajić je zabio pogodak za Srbiju, ali sudac ga je odmah poništio nakon što je Tošić napravio prekršaj na vrataru Berishi. Gosti su žestoko protestirali, ali sudac nije promjenio odluku

34. minuta - U prvih pola sata utakmice domaćini nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju situaciju pred vratima gostiju. Valja izdvojiti tek pokušaj Lile glavom, ali to je bio lagan posao za Stojkovića

22. minuta - Ljajić je pucao, ali lopta se od bloka odbila u korner, nakon kojeg je s desetak metara pucao Ivanović, ali srećom po Albaniju lopta je otišla visoko iznad grede

17. minuta - Cana je zaradio žuti karton nakon što je oštrije startao na Mitrovića

9. minuta - Sada na drugoj starni puca Lila glavom, ali brani Stojković

7. minuta - Mitrović je pucao glavom nakon ubačaja u kazneni prostor, ali lotpa je otišla pored gola

3. minuta - Milivojević je nakon grubljeg starta zaradio žuti karton

1. minuta - Utakmica je počela!

>>> 19.50 - Objavljene su i udurane momčadi jedne i druge reprezentacije. Srbija će igrati u sastavu Stojković - Tomović, Ivanović, S. Mitrović, Kolarov - Matić, Milivojević - Tošić, Ljajić, Tadić - A. Mitrović, dok će za Albaniju zaigrati Berisha - Lila, Hysaj, Xhimshiti, Agolli, Lenjani, Cana, Basha, Memushaj, Xhaka - Balaj.

>>> 19.40 - Na stadionu u Elbasanu već se nalazi nekoliko tisuća navijača, a reprezentacije su izašle na teren odraditi zagrijavanje uoči utakmice koja je na rasporedu u 20.45.

>>> 19. 25 - Više od 500 Albanaca iz Srbije pratit će utakmicu u Elbasanu. Bez obzira na stroge mjere, nekoliko stotina Albanca iz Srbije otišlo je u Elbasan. Prema navodima te agencija, koja je angažirala tri novinara da prate ovaj susret. Ulice su preplavile tisuće navijača koji jedna čekaju da utakmica krene.