ABA LIGA

CEDEVITA - METALAC 79-66 Repešina momčad tek u posljednjoj četvrtini slomila otpor gostiju

Goran Mehkek / CROPIX

Cedevitin povratak u realnost, ABA ligu, protekao je u slow-motionu. Hrvatski prvak odigrao je koliko mu je trebalo za sigurnu pobjedu protiv Metalca 79-66 (42-36).

Početnih 8-0 uz četiri koša 17-godišnjeg Mazalina sugerirali su uvjerljiviju pobjedu, ali pomisliti da je utakmica gotova smiju samo navijači. Kvalitetom inferiorni, ali upornošću bogati gosti iz Valjeva nisu odustajali i ubrzo su potpuno preokrenuli rezultat (14-15). Otpor gostiju konačno je slomljen između 33. i 36. minute kada su se Zagrepčani sa 64-59 odvojili na najveću razliku 76-62.

- Umor od Eurolige i podcjenjivanje su nam pomogli da više od 30 minuta igramo ravnopravnu utakmicu. Nije lako putovati okolo i gubiti, ali ne gubimo elan i jedva čekamo domaće utakmice - izjavio je Vladimir Đokić, trener kluba koji je nakon 35 godina ponovno igrao službenu utakmicu u Zagrebu.

Još uvijek pod dojmom nedavnog euroligaškog starta može se primijetiti da je Cedevita za Metalac bila Unicaja u omjeru skokova (43-21); u napadu ih je ostvarila čak 19.

Jedini koji nije igrao bio je oporavljenik Marko Tomas.

- Igranje svaka tri dana za njega bi bilo pogubno - procijenio je Jasmin Repeša.

Bilan je postigao 16 koševa (11 skokova, ali sl. bacanja 2/7), A. Delaš 11, a Ramljak 10. Gordić je imao sedam asista. Kod Metalca se svidio Nikola Jevtović s 21 košem.

24. travanj 2024 01:59