ABA LIGA

Luka Gerlanc / CROPIX

Košarkaši Zadra poigrali su se s Cibonom u derbiju koji je to bio samo na papiru (77-51). Uzalud branitelju naslova ABA lige početnih 0-8 nakon šest i pol minuta utakmice kada nakon toga nije imao umijeća odigrati suvislu akciju. Domaćin se nakon trice Šanga razgoropadio i već na poluvremenu imao velikih 38-20.

Ostatak utakmice bila je zadarska fešta kao u slavnim danima, igrački su ponizili Cibonu, a zaliha je rasla i do najvećih 30 razlike. Pred 5000 gledatelja u Višnjiku Ante Nazor nadmudrio je Slavena Rimca, domaćini su imali odgovor na svaki pokušaj sinoć krezubih “vukova” i uglavnom ih dovodili do očaja. “Cibosi” su promašili prvih 13 pokušaja za tricu (na kraju 3/24).

Nakon trećine lige Zadrani se mogu nazvati i trenutnim prvacima Hrvatske jer su najuspješniji u međusobnim utakmicama naših klubova, a sinoćnjom pobjedom praktički su se izjednačili s Cibonom.

Sjajna stvar za Zadrane je to što su do velike pobjede došli uz sasvim prosječna izdanja MVP-a prosinca Sobina (7 koševa) i najboljeg strijelca lige Florencea (5). Franko Šango, neopjevani junak dosadašnje sezone, blistao je sa 17 koševa (tri trice). U uravnoteženom Zadru Kraljević je postigao 14 (pet skokova), Ivanov 13 (šest skokova, pet asista), Bošnjak 10, Ramljak 6 (10 skokova, tri asistencije). Za Cibonu je najviše postigao Lalić - 14.

Zadar sada ima omjer 8-8 i neodigranu utakmicu s Levskim, dok je Cibona na omjeru 9-8. Vode Zvezda (17-0), Budućnost (14-3), Cedevita (11-6) i Partizan (10-7).

24. travanj 2024 05:26