KOŠARKA EP U18

Srbija 'razbila' Hrvatsku 84-59

Pobjedom u ovoj utakmici Hrvatska bi izborila prvo mjesto u skupini i slabijeg protivnika u četvrtfinalu, ali izabranici Jakše Vulića nisu bili na razini iz prethodnih susreta

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija teško je poražena u susretu 3. kola skupine E Europskog prvenstva za igrače do 18 godina u poljskom Wroclawu. Bolji od hrvatskih mladića bili su njihovi vršnjaci iz Srbije rezultatom 84-59.

Pobjedom u ovoj utakmici Hrvatska bi izborila prvo mjesto u skupini i slabijeg protivnika u četvrtfinalu, ali izabranici Jakše Vulića nisu bili na razini iz prethodnih susreta, te su nakon četiri vezane pobjede doživjeli i drugi uzastopni poraz (u utorak su poraženi od Turske, op.a.). Utakmica je riješena u drugoj i trećoj četvrtini kada su Srbi napravili veliku prednost, te su tako zakomlicirali situaciju, pa će naša reprezentacija za rasplet skupine morati pričekati da se odigra kompletno 3. kolo.

U ovom susretu Hrvatska je imala trojicu dvoznamenkastih igrača, Mislava Brzoju (14 koševa), Marka Ramljaka (11) i Antu Smolića (11), a valja reći da je Brzoja u drugom poluvremenu ostao bez koša. Kod ujednačenog srpskog sastava koji je imao čak petoricu dvoznamenkastih, najviše su, po 12 koševa ubacili Vasilje Mičić i Stefan Popovski-Turanjanin.

EP košarkaša, U18, skupina E, 3. kolo:

Hrvatska – Srbija 59-84 (36-47)

Poljska – Njemačka (18h)

Turska – Slovenija (18h)

Redoslijed: 1. Srbija 3-2, 2. Poljska 3-1 (-1), 3. Hrvatska 3-2, 4. Turska 2-2 (-1), 5. Njemačka 1-3 (-1), 6. Slovenija 1-3 (-1)

19. travanj 2024 22:14