NBA DOIGRAVANJE

Soobum Im-USA TODAY Sports

Cleveland Cavaliersi, Los Angeles Clippers, San Antonio Spurs i Miami Heat su poveli nakon sinoć odigranih utakmica prvog kruga doigravanja u NBA.

Clippersi su u Staples centru sa 115-95 svladali Portland Trail Blazerse i poveli sa 1-0 u seriji na četiri pobjede, a Chris Paul je za pobjedu zabio 28 koševa uz 11 asistencija i šest skokova. Blake Griffin je dodao 19 koševa, 12 skokova i šest asistencija, dok je DeAndre Jordan pobjedi pridonio sa 18 pogodaka, 12 skokova i četiri bloka. Kod Portlanda najbolji je bio Damian Lillard sa 21 pogotkom i osam asistencija, dok je Gerald Henderson utakmicu završio sa 16 koševa.

Paul je zabio osam od ukupno 12 koševa druge četvrtine u zadnjih 1:34 minutu prvog poluvremena i Clippersi si zatvorili seriju od 10-2 da bi na odnor otišli s prednošću 50-42. Los Angeles je povećao prednost od osam koševa na poluvremenu u dvoznamnekastu prednost u trećoj četvrtini. Griffinovo zakucavanje je prednost povećalo na 65-48, i razlika je narasla na čak 21 koš prije nego su su Clippersi sa 81-66 ušli u zadnju četvrtinu. Prednost Clippersa nije pala ni jednom ispod 14 koševa u tom zadnjem dijelu utakmice.

San Antonio Spurs također nisu imali problema da nakon prve utakmice povedu sa 1-0. Sinoć su u prvoj utakmici doigravanja pobijedili Memphis Grilzzliese 106-74. Kawhi Leonard je bio najbolji strijelac San Antonija sa 20 pogodaka, a LaMarcus Aldridge je ubacio 17 i Spurs su dominirali srednje dvije četvrtine utakmice. U zadnjih osam minuta treće četvrtine San Antonio je nadigrao Memphis a 24-6 i zadnji dio utakmice su počeli s prednošću od 81-51. Tony Parker i Patty Mills su zabili svaki po 15 koševa za Spurse koji su imali šut iz igre 52 posto i koji su nadskakali Grizzliese sa 44-35. Vince Carter je predvodio Grizzliese sa 16 pogodaka dok je Lance Stephenson zabio 14.

Miami Heat je do prednosti od 1-0 došao pobjedom od 123-91 nad Charlotte Hornetsima. Luol Deng je zabio 31 koš za Heat koji nije ni u jednom trenutku utakmice gubio. Hassan Whiteside je utakmicu završio sa 21 košem i 11 skokova, a Dwyane Wade sa 16. Najučinkovitiji u redovima Hornetsa bio je Nicolas Batum koji je zabio 24 koša, a Kemba Walker je ubacio 19 koševa. Miami je utakmicu završio sa 27 asistencija u usporedbi sa 11 Charlotteinih.

Cleveland Cavaliers su sa 106-101 slavili protiv Detroit Pistonsa, a za pobjedu je njegova "velika trojka" zabila 81 koš. Kyrie Irving je zabio 31 koš, Kevin Love 28,. a LeBron James 22. Kentavious Caldwell-Pope je predvodio Pistonse sa 21 pogotkom, a Marcus Morris je dodao 20, sali smao jedan u drugom poluvremenu. Početak utakmice za Cleveland nije bio lagan, Detroit je imao dobar šut s pogođenih 15 trica.

Pistonsi su vodili na poluvremenu i na početku zadnje četvrtine. Zahvaljujući trici Reggieja Bullocka 11 minuta prije kraja Pistons su došli do najveće prednosti na utakmici, 83-76, čime su prisilili Cavalierse na timeout i povratak Jamesa u igru nakon čega su se domaćini odvojili.

18. travanj 2024 18:21