NBA FINALE

Kyle Terada-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden State Warriorsa pregazili su Cleveland Cavalierse u drugoj utakmici velikog finala NBA doigravanja sa 110-77 i sada vode s 2:0 u seriji.

Cavaliersima je pripala tek prva četvrtina sa 21:19, a ostalo je sve otišlo na stranu Warriorsa. Na poluvrijeme su otišili s plus 8 (53:44), a susret su prelomili u trećoj dionici koju su dobili 30:18.

Aktualne prvake predvodio je Draymond Green s 28 koševa (pet trica), 7 skokova i 5 asistencija, dok je Stephen Curry ubacio 18 uz 9 skokova za 25 minuta na parketu. Klay Thompson dodao je 17 koševa. Kod Cavaliersa je prednjačio LeBron James s 19 koševa, 8 skokova i 9 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti.

"Jednostavno su nas pobijedili. Nismo uspjeli biti bolji od njih u ničemu", komentirao je James nakon susreta.

Clevelandova loša večer započela je u trećoj četvrtini kada je Kevin Love bio prisiljen izaći iz igre zbog vrtoglavice nakon što je u drugoj četvrtini dobio udarac u glavu. Kyrie Irving je zabio samo 10 koševa, a Cleveland je imao šut iz igre 35 posto.

Treća utakmica se igra u Clevelandu u srijedu.

Ovo je sedam uzastopna pobjeda Golden Statea nad Clevelandom, još od prošlogodišnjeg finala.

24. travanj 2024 03:07