KOMENTAR HRVATOVE IGRE

Brozović je osvojio medije: 'Hrvatova superiorna partija približila je Inter Ligi prvaka'

REUTERS/Alessandro Garofalo

Dan nakon velike Interove pobjede nad Napolijem u 33. kolu talijanskog nogometnog prvenstva tamošnji mediji u superlativima pišu o igri Marcela Brozovića.

Podsjećamo, hrvatski veznjak je prekrasnim pogotkom u 44. minuti nakon asistencije Maura Icardija stavio točku na i 2:0 pobjede. Bio mu je to četvrti prvenstveni pogodak ove sezone.

"Hrvatski veznjak bio je superioran i u tandemu s Icardijem doveo je Inter korak bliže Ligi prvaka", piše Gazzetta dello Sport.

Nije renomirana Gazzetta jedina koja ima hvalospjeve na račun Brozovićevog nastupa.

Završen je veliki derbi 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Intera i Napolija na San Siru.

Inter je slavio rezultatom 2:0, a golove za 'nerazzurre' zabili su Mauro Icardi i Marcelo Brozović.

Icardi je zabio već u 4. minuti, dok je Brozović mrežu zatresao u 44. minuti.

Majstorski je Hrvat zabio za vodstvo 2:0 Intera iz kontranapada. Primio je loptu,ušao u kazneni prostor i onda u maniri rasnog strijelca mirno prebacio vratara.

Brozoviću je to četvrti ovosezonski gol u Serie A.

Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijeli susret kod domaćina, dok je Ivan Strinić nastupio za Napoli i zamijenjen je u 50. minuti.

Inter je jako pomogao Juventusu, koji vodi s 76 bodova - šest više od Napolija - a ima i utakmicu manje. Inter se pobjedom učvrstio na četvrtom mjestu s tri boda manje od trećeplasirane Rome, dok Fiorentini bježi pet bodova.