ZNAJU SE FINALISTI

DRAMA NA BERNABEUU Bavarci usred Madrida šokirali Real i nakon jedanaesteraca izborili veliko finale s Chelseajem!

Nogometaši minhenskog Bayerna izborili su finale Lige prvaka na svojoj Alianz Areni svladavši u uzvratnoj utakmici polufinala Real u Madridu boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U odličnoj nogometnoj predstavi na Santiago Bernabeuu Bayern je uspio eliminirati Real nakon što je regularni dio završio identičnim rezultatom kao i u prvom susretu u Münchenu, odnosno 2-1 za domaćine.

Iznimno je uzbudljivo bilo u prvih pola sata kada su postignuta sva tri pogotka, uz još nekoliko vrlo dobrih šansi, posebno gostiju iz Njemačke. Susret su prvom dobrom akcijom otvorili domaći, ali je Neuer bio na mjestu i otklonio opasnost. No, već u 5. minuti Alaba je unutar vlastitog kaznenog prostora u klizećem startu pokušao blokirati udarac Di Marije, a lopta ga je pogodila u ruku. Mađarski sudac je to okarakterizirao dovoljnim za najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio je Cristiano Ronaldo. Bio je ovo Portugalčev 25. uspješno realizirani udarac s bijele točke u nizu, a kasnije će se pokazati i posljednji u seriji. Ujedno je Realova "sedmica" došla do 20. pogotka u "nokaut-fazi", a jednako toliko ima u natjecanju po skupinama.

szólj hozzá: Re1-0Ba[Matchhighlight.com]

Samo tri minute kasnije Alaba je probio lijevi bok Realove obrane i idealno pronašao Robbena unutar peterca domaćih. Nizozemac je sa samo tri metra pucao preko gola. U tim je trenucima Bayern preuzeo terensku inicijativu, no iz jedne polukontre nogometaši Josea Mourinha povećali su prednost. Özil je odličnom dubinskom loptom pronašao Ronalda koji je za dlaku izbjegao zaleđe te malo s lijeve strane unutar šesnaesterca poentirao u bliži Neuerov kut.

Niti 2-0 za "kraljevski klub" nije oduzelo elan gostima koji su svoju dominaciju nakon još jedne izgledne prilike Gomeza i Riberyja u 27. minuti pretvorili u smanjenje rezultata. Na Kroosov ubačaj s desnog boka Marija Gomeza je u pokušaju da stigne do lopte srušio s leđa Pepe, te uz jedanaesterac zaradio i žuti karton. Udarac Robbena vršcima je prstiju dodirnuo Casillas, ali je lopta ipak odbivši se od desne vratnice završila u mreži.

szólj hozzá: Re2-0Ba[Matchhighlight.com]

Većim dijelom susreta Bayern je bio bolja momčad, a Gomez je u dva navrata uspio promašiti vrlo izgledne prilike na pet metara od vrata Reala.

Istekom 90 minuta tempo je u produžecima osjetno pao, a zanimljivo je da je gostujući trener Juup Heynckes izvršio samo jednu izmjenu. Umjesto Riberyja, u 95. minuti ušao je Thomas Müller, a cijeli su susret na klupi proveli hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić.

szólj hozzá: Re2-1Ba[Matchhighlight.com]

Prava drama viđena je prilikom izvođenja kaznenih udaraca koje je domaći strateg Jose Mourinho pratio na koljenima.

Prvi je pucao Bayern, a Alaba je vrlo precizno loptu poslao u donji lijevi kut, dok je Casillas otišao u svoj desni. Potom je Neuer pročitao udarac Cristiana Ronalda koji je gađao prizemno u svoju lijevu stranu. Nakon finala u dresu Manchester Uniteda protiv Chelseaja Ronaldo je još jednom promašio kazneni udarac u tako važnom trenutku.

Na 2-0 za goste povećao je Gomez uputivši loptu u desnu, a Casillasa u njegovu lijevu stranu. Novi šok domaćim je navijačima priredio Kaka kojem na isti način gotovo identičan pokušaj onom Ronaldovom ponovo brani Neuer. No, tada na scenu stupa kapetan Reala Iker Casillas koji zaustavlja kaznene udarce Kroosu i Lahmu, a između njih prvi realizirani penal za Real upisuje Xabi Alonso.

Konačni udarac nadanjima Španjolaca zadao je u četvrtoj seriji Sergio Ramos čiji je udarac završio visoko na tribinama iznad gola. Bayern je u finale sigurnom realizacijom odveo Schweinsteiger...

szólj hozzá: Real Bayern GOALS + PENALTIES

Jose Mourinho je kao i 2007. na klupi Chelseaja izgubio polufinale koje je otišlo do kaznenih udaraca, a tada je bolji bio Liverpool.

Bayern je, pak, u prilici postati prva momčad nakon Rome 1984. koja će osvojiti naslov europskog prvaka na svom stadionu.

Real Madrid - Bayern 2:1 (Ronaldo 6' 11-m, 14'/Robben 27' 11-m) (11m 1:3)

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Marcelo, Arbeloa, Khedira, Özil (Granero 111), Alonso, Di María (Kaka 75), Ronaldo, Benzema (Higuain 106)

Bayern: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribéry (Muller 95), Robben, Alaba, Gustavo, Schweinsteiger, Kroos, Gomez.

LIVE PRIJENOS!

JEDANAESTERCI!

R. MADRID: X, X, ✔, X, O

BAYERN M.: ✔, ✔, X, X, ✔

REAL: Ronlado promašaj, Kaka promašaj, Alonso pogađa, Ramos promašaj

BAYERN: Alaba pogađa, Gomez pogađa, Kros promašaj, Lahm promašaj, Schweinsteiger pogodak

Kraj prvog produžetka. Pucat će se jedanaesterci

115. minuta - Granero je dobio žuti karton zbog simulacije nakon što je pao u kaznenom prostoru poslije kontakta s Neuerom

112. minuta - Real pokazuje više inicijative u produžetcima

111.minuta - Granero ulazi umjesto Özila

108. minuta - Malo je prilika bilo do sada u produžecima

Drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

105.minuta - Badstuber je dobio žuti karton i propustit će sljedeći susret

102. minuta - Gustavo je dobio žuti karton i propustit će sljedeću utakmicu

99.minuta - Ronaldo je primio loptu na 16 metara, ali ju je promašio te je obrana očistila

98.minuta - Ivica Olić je na zagrijavanju

95. minuta - Muller ulazi umjesto Riberyja

Prvi produžetak

Kraj. Igrat će se produžetci

90. minuta - Igrat će se još dvije minute

86.minuta - Gomez je promašio 100 postotnu priliku. Robben ga je sjajno uposlio na pet metara, ali je uradio potez previše, te mu je obrana Reala uspjela ući u udarac

78.minuta - Benzema je prošao pokraj Badstubera, ali su igrači Bayerna uspjeli presječi ubačaj

75.minuta - Kaka je ušao umjesto Di Marije

71.minuta - Gustavo je napravio prekršaj nad Özil . Slobodan udarac s 25 metara. Ronaldo puca preko gola

68.minuta - Slobodan udarac za Real. Prilika za Ronalda. Pucao je ravno u ruke Neuera

66.minuta - Sjajna prilika za Bayern. Robben je prošao prema sredini, imao je usamljenog Gomeza, ali se odlučio ići sam te je Casillas očistio

63.minuta - Raste pritisak Bayerna koji igra kao da je na svom terenu, Real traži priliku iz kontranapada

57.minuta - Gomez je dobio loptu na vrhu kaznenog prostora, ali je kasno reagirao te je loše pucao

56.minuta - Benzema je sjajno pucao s desne strane, ali Neuer brani

55.minuta - Bayern pritišće i ima 57% loptu u nogama

54.minuta - Robben je lijepo prošao, ali je njegov pokušaj dodavanja presjekao Pepe

48.minuta - Lahm je nabacio u sredinu, Gomez je pucao glavom, ali je lopta otišla pokraj gola

46.minuta - Benzema je uputio oštru loptu u kazneni prostor, ali nikog od suigrača nije bilo

46.minuta - Nema promjena u sastavima

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+1.minuta - Prilika za Bayern. Prekršaj na 17 metara napravio je Pepe nad Robbenom. Slobodnjak izvodi Robben. Dobro je pucao, a iz samog kuta je izvikao Casillas. Prethodno se lopta od Pepeove ruke odbila, ali sudac nije vidio.

42.minuta - Robben je iz outa lijepo uposlio Gomeza,ali je Pepe u zadnji trenutak očistio

40.minuta - Gledamo izvrsnu utakmicu u Madridu.

36. minuta - Slobodan udarac za Real s lijeve strane. Ronaldo puca i lopta ide ravno u Neuerove ruke

34.minuta - Bayern je imao dvije prilike zaredom. Prvo je Gomez pucalo iz bliza, ali ravno u Casillasa. Potom je Ribery imao priliku, ali je obrana Reala očistila

31.minuta - Benzema je sjajno pokušao iskosa s desetak metara, ali je lopta prošla malo pokraj daljnje vratnice

30.minuta - Bayern je dominantnija momčad, ima više loptu u posjedu i napada

27.minuta - GOOL Penal. Pepe je srušio Gomeza u kaznenom prostoru. Robben puca i zabija, Casillas je skoro skinuo. Pročitao je stranu, ali je lopta od stative ipak ušla u gol

26.minuta - Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani te je poslao snažno prema kaznenomprostoru a obrana Bayerna je loše reagirala. Igrači Reala nisu iskortistili priliku.

23.minuta - Gustavo je probao kao i Gomez. Casillas se ljuti na suigrače jer oba puta nisu išli u blok

21.minuta - Gomez je još jednom probao slilovito iz daljine, ali je lopta otišla pokraj vratnice

20. minuta - Nakon ubačaja iz kornera Badstuber je probao glavom, ali nije uspio matirati Casillasa

14.minuta - GOOL Özil je našao usamljenog Ronalda koji nije imao težakposao te je poviso vodstvo

12.minuta - Gomez je potegao s 20-ak metara, a na odbijenu loptu naletio je Ribery, ali je loše reagirao

10. minuta - Alaba je dobio žuti karton i propustit će sljedeći susret

8. minuta - Kakav promašaj Robbena! Alaba ga je uposlio povratno loptom, a Nizozemac je iz neposredne blizine loptu poslao iznad gola

5.minuta - GOOL Penal za Real. Di Maria je pucao nakon nabačačaja Marcela, Alaba je u padu rukom igrao. Ronaldo zabija

3.minuta - Di Maria je prošao desnim stranom te je posalo povratnu loptu za Khediru koji loše puca s desetak metara.

1.minuta - Počela je utakmica

Navijači Reala izvisjeli su transparet 'Godine prolaze, mitovi su vječni', ili Torcidinim rječnikom 'Real živi vječno', aludirajući na devet naslova u Ligi prvaka!

19. travanj 2024 15:07