Hajdukovci u završnici izbjegli blamažu u Kupu kod Lipika

LIPIK - Pučka fešta u Lipiku gdje je domaći trećeligaš ugostio Hajduka skoro se izrodila u pravu nogometnu senzaciju, ali sva sreća da je trener „bijelih“ Edy Reja u svoju kombiniranu momčad uvrstio Senijada Ibričića koji je opet spasio stvar. Ibro je zabio hat-trick u utakmici koja je završila vaterpolskim rezultatom 3-5.

UŽIVO: Hajduk se u Kupu vratio iz mrtvih: Preokrenuo 3-1!
Hajduk je nakon 45 minute utakmice u Lipiku pred oko tri tisuće gledatelja bio na rubu ispadanja iz 16-tine finala Kupa Hrvatske. Trećeligaš Lipik otišao je na odmor s vodstvom 3-1, a sva tri gola pričuvni vratar „bijelih“ Tomić primio je iz velike udaljenosti. Jedini strijelac za Hajduk bio je Ibričić, u 26. minuti iz penala nakon što je srušen Šerić.

No u nastavku su se Splićani ipak razbudili ili je bolje reći rastrijeznili od činjenice da im pobjeda neće doći sama od sebe te su preko Cernata i Ibričića najprije izjednačili rezultat na 3-3, a potom se dogodio i potpuni preokret zahvaljujući još jednom golu raspoloženog Ibričića.

LIPIK - HAJDUK 3-5 (3-1) (Šimunović 24. i 42., Baltić 44./ Ibričić 26-11m, 59. i 72., Cernat 55., Vukušić 76.)

Hajduk: Tomić, Pandža, Vejić, Smoje, Jertec (od 46. Ljubičić), Tičinović, Cernat, Strinić, Šerić, Ibričić, Čop (od 46. Vukušić).

Belišće - Šibenik 29. IX.

Parovi osmine finala (28. X.; domaćin će se ždrijebati): Dinamo - Vinogradar, Rijeka - Belišće/Šibenik, Hajduk - Moslavina, Varteks - Karlovac, Slaven Belupo - Istra 1961, Zagreb - Nehaj/Segesta, Rudar - Pomorac, Osijek - Inter.