MAINZ IZGUBIO

Iličević strijelac u preokretu K'lauterna

Stuttgart je vodio kod Kaiserslauterna sa 3-0, ali domaći su na kraju došli do boda. Preokretom je do boda došao i Schalke kod Wolfsburga koji je vodio s 2-0
RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Schalke's Japanese defender Atsuto Uchida (L) tackles Wolfsburg's Croatian striker Mario Mandzukic during the German first division Bundesliga football match VfL Wolfsburg vs FC Schalke 04 in the northern German city of Wolfsburg on November 13, 2010. The match ended with a 2-2 draw. AFP PHOTO / JOHN MACDOUGALL
 AFP

Velikim su preokretom, u kojem je važnu ulogu imao i naš Ivo Iličević, nogometaši Kaiserslauterna došli do boda (3-3) protiv Stuttgarta u 12. kolu njemačke Bundeslige.

Poveli su gosti iz Mercedeseova grada s 3-0 u 50. minuti, ali to im nije bilo dovoljno da sačuvaju prednost i dođu do četvrte prvenstvene pobjede. Preokret je u 58. minuti započeo Ilijan Micanski, a vodstvo gostiju je 18 minuta kasnije dodatno smanjio Iličević. Hrvatski reprezentativac se najprije riješio Cristiana Molinara, a potom snažnim udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora pogodio bliži gornji kut Stuttgartova gola. Bod Kaiserslauternu je samo dvije minute kasnije donio Mathias Abel. I njemu je, kao i prethodnoj dvojici strijelaca, asistirao Christian Tiffert. Arthur Boka, Cacau i Christian Gentner iz jedanaesterca pogađali su za Stuttgart.

Za Kaiserslautern su igrala sva trojica hrvatskih nogometaša. Srđan Lakić i Stiven Rivić su igrali u napadu od prve minute, s time da je potonji izašao u 87. minuti, dok je strijelac Iličević ušao u igru u 52. minuti umjesto Jana Moraveka.

Preokretom je do boda došao i Schalke u gostima kod Wolfsburga koji je vodio s 2-0. Grafite je bio strijelac u 11., a bosanski nogometaš Edin Džeko je pomalo sretno ugurao loptu u mrežu u 33. minuti. No, već do poluvremena je smanjio Edu, da bi u 76. minuti, dvije minute prije isključenja domaćeg veznjaka Ashkana Dejagaha, na konačnih 2-2 izjednačio Klaas-Jan Huntelaar. Za Wolfsburg je u 84. minuti u igru, umjesto Grafitea, ušao Mario Mandžukić, dok je u gostujućem sastavu Ivan Rakitić igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Erik Jendrišek.

Edin Džeko odigrao je za domaće cijelu utakmicu.

Miro Varvodić primio je četiri gola u domaćem krahu (4-0) svoga Kölna protiv Borussije Mönchengladbach. Gosti su na taj način preskočili svoga subotnjeg suparnika i pobjegli s dna ljestvice na kojem se sada ponovno nalazi bivša momčad Zvonimira Solde. Spomenimo i da je Mato Jajalo odradio svih 90 minuta za Köln.

Domagoj Vida je, pak, pobjedu svoga Bayera kod St. Paulija (1-0) promatrao s klupe.

Treći uzastopni poraz doživjeli su nogometaši Mainza u njemačkoj Bundesligi. U 12. kolu ih je na njihovom terenu pobijedio Hannover s 1-0.

Nakon sjajnog starta u sezonu, sedam pobjeda u isto toliko uvodnih kola, igrači Thomasa Tuchela upali su u veliku krizu iz koje zasad ne mogu pronaći izlaz. Osim poraza u prvenstvu, treba podsjetiti da ih je u 2. kolu Njemačkog kupa izbacio drugoligaš Aachen, tako da su trenutno na nizu od četiri utakmice bez ikakvog plijena u svim natjecanjima.

Pobjedu Hannoveru u subotu je donio Sergio Pinto u 44. minuti sjajnim udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora. Gostima je put do tri boda bio otežan činjenicom da je u 68. minuti drugi žuti karton dobio kapetan Steve Cherundolo, oba je puta napravio prekršaj nad Andreom Schürrleom.

No, momčad Mirka Slomke sve je izdržala i došla do šeste pobjede sezone kojom je, barem privremenom skočila na peto mjesto. Mainz je, pak, nakon ranije pobjede Bayera protiv St. Paulija skliznuo na treće mjesto, vodeća Borussia Dortmund sada mu bježi već za sedam bodova.

Bundesliga, 12. kolo:

Mainz - Hannover 0-1 (Pinto 44)

Köln - Borussia (M) 0-4 (Bobadilla 51, 90, Bradley 70, Camargo 82)

Werder - Eintracht 0-0

Wolfsburg - Schalke 2-2 (Grafite 11, Džeko 33 / Edu 39, Huntelaar 76)

Kaiserslautern - Stuttgart 3-3 (Micanski 52, Iličević 76, Abel 78 / Boka 20, Cacau 32, Gentner 50 - 11 m)

St. Pauli - Bayer Leverkusen 0-1 (Augusto 81)