SERIE A

Juventus pobijedio Cataniju 3-1

AP

Momčad Bologne ubilježila je prvu gostujuću pobjedu ove sezone u Seriji A. U ogledu 15. kola slavila je kod Cesene s 2-0.

Hrvatski napadač Igor Budan odigrao je drugo poluvrijeme z Cesenu, ali domaćinu niti njegov ulazak u igru nije pomogao. Pogotke za Bolognu postigli su Marco Di Vaio u 31. i Miguel Britos u 87. minuti. Di Vaiju je to bio već osmi pogodak ove sezone.

Bologna je do ovog ogleda utržila samo dva boda u prethodnih sedam gostujućih nastupa , a Cesena nastavlja s lošim rezultatima, te je u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod. Ovo je Budanovoj momčadi bio deveti poraz ove sezone, koji je Cesenu spustio na pretposljednje, 19. mjesto na ljestvici (12 bodova).

Ispod je samo Bari, koji je u nedjelju izgubio na gostovanju od Sampdorije s 3-0. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Stefano Guberti.

Argentinski napadač Hernan Crespo zabio je dva gola (jedan iz penala) u domaćoj pobjedi Parme protiv Udinesea 2-1, Fiorentina je golom Adriana Mutua slavila u Firenci protiv Cagliarija 1-0, a Genoa je bila uspješna u gostima kod Leccea i slavila 3-1 pobjedu.

Dvama golovima Fabija Quagliarelle i jednim Simonea Pepea Juventus je sa 3-1 savladao Cataniju u gostima u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Juventusu je to bila četvrta ovosezonska gostujuća pobjeda, sedma ukupno, a Cataniji prvi domaći poraz.

U vodstvo je Juventus došao u 35. minuti kada je Pepe iskoristio lijepo dodavanje Vincenza Iaquinte i desnicom pospremio loptu u mrežu. No, Catania se uspjela vratiti već dvije minute kasnije kada je Takayuki Morimoto ljevicom savladao Marca Storarija.

Na poluvrijeme se ipak otišlo s 2-1 vodstvom torinskih "zebri", budući je u 44. minuti Quagliarella iskoristio novo dobro dodavanje Iaquinte u kaznenom prostoru, varkom izbacio suparničku obranu iz ravnoteže i ljevicom malo iskosa s lijeve strane s 12-ak metara pogodio suprotni donji kut Catanijinog gola.

Svoj drugi gol na utakmici i osmi ukupno ove sezone u Seriji A Quagliarella je zabio u 58. minuti iskoristivši pogrešku suparničke obrane i poslavši loptu praktički u nebranjenu mrežu s više od 20 metara udaljenosti.

Pobjedom se Juventus približio vodećem Milanu na šest, a drugoplasiranom Laziju na tri boda zaostatka.