SLAVIO I AUXERRE

Lovren odigrao svih 90 minuta u 2. pobjedi Lyona

Lyon's players celebrate after scoring a goal during the French L1 football match Nancy vs. Lyon at Marcel Picot stadium, on October 2, 2010 in Tomblaine. AFP PHOTO / JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN

Tek su drugu pobjedu u francuskom prvenstvu uspjeli uhvatiti nogometaši Lyona. U 8. kolu Le Championnata slavili su u gostima kod Nancyja s 3-2.

Umalo je, međutim, momčad Claudea Puela ostala i bez te pobjede. Vodio je Lyon, naime, 2-0, ali je dopustio domaćinu da se dokopa izjednačenja.

Ipak, u 75. minuti je Jimmy Briand svojim drugim pogotkom sedmerostrukom francuskim prvacima donio tri boda s kojima su pobjegli iz zone ispadanja. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Lyon svih 90 minuta na mjestu središnjeg braniča, dok je bosanski veznjak Miralem Pjanić u igru ušao u 79. minuti.

Do prve je prvenstvene pobjede ove sezone došao Auxerre. Frustracije zbog lošeg ulaska u sezonu igrači Jeana Fernandeza odlučili su iskaliti u gostima kod slabašnog Arlesa kojem zasad nije pomogla ni promjena trenera, odnosno dovođenje na klupu bosanskog stručnjaka Faruka Hadžibegića. Auxerre je slavio s 4-0 i ostavio Arles na nuli kad je u pitanju bodovni učinak ove sezone.

Prvi vratar hrvatske reprezentacije Vedran Runje bio je “na streljani” tijekom gostovanja svoga Lensa kod Sochauxa. Domaćin je slavio s 3-0 i ostavio Lens na pretposljednjem mjestu sa samo pet bodova i čak 17 primljenih golova u osam kola. Više je primio (20) samo Arles.

Spomenimo i da je Bordeaux pogotkom Michaela Cianija svladao Lorient s 1-0 i došao tek do trećeg trijumfa u tekućem prvenstvu.

Derbi 8. kola francuskog nogometnog prvenstva završen je bez pobjednika. Vodeća momčad lige St. Etienne na svom je terenu odigrala 1-1 protiv aktualnog prvaka Marseillea.

Momčad Didiera Deschampsa povela je na stadionu Geoffroy-Guichard u 27. minuti prvim prvenstvenim pogotkom Andre-Pierrea Gignaca, no nije uspjela sačuvati prednost.

St. Etienne je izjednačio u 59. minuti kada je gostujućeg vratara Stevea Mandandu svladao Laurent Batlles. St. Etienne je i dalje na vrhu ljestvice, no s njega bi ga mogao skinuti eventualni pobjednik nedjeljnog dvoboja između Rennesa i Toulousea.