SPASIO STVAR

Nesta spasio Milan s dva pogotka

Leonardova momčad je do spasa došla u posljednjih deset minuta
AC Milan's defender Alessandro Nesta celebrates after scoring his team's second goal during their Italian serie A football match against Chievo at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona on October 25, 2009. AC Milan won 2-1. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI

Napadači Milana u nedjelju nisu bili na visokoj razini, pa je stvar u svoje ruke preuzeo branič Alessandro Nesta. S dva je pogotka donio “rossonerima” pobjedu u gostima kod Chieva.

Milan je u devetom kolu Serije A slavio s 2-1 i tako došao do treće uzastopne pobjede u svim natjecanjima nakon vrlo slabog ulaska u sezonu.

Ni u nedjelju “crveno-crni” nisu briljirali. Chievo je poveo već u sedmoj minuti pogotkom Giampiera Pinzija kojem je asistirao Andrea Mantovani.

Leonardova momčad je do spasa došla u posljednjih deset minuta. Andrea Pirlo je u 81. minuti nabacio s lijeve strane, Marco Borriello je pogodio gredu, a odbijenu je loptu Nesta spremio u gol.

Iskusni je 33-godišnji branič u drugoj minuti sudačke nadoknade udarcem glavom donio gostima tri boda.