JADRANSKI DERBI

RIJEKA UTIŠALA POLJUD I SAČUVALA NADU Džoker Vešović vratio goste u igru, a Gavranović zabio za potpuni preokret

Završen je Jadranski derbi u sklopu 33. kola HNL-a. Na Poljudu je Rijeka slavila protiv Hajduka s 2:1, iako su domaćini vodili na poluvremenu golom Sušića. Za preokret u nastavku zabili su Vešović i Gavranović. Tri kola prije kraja Rijeka je tako smanjila zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda.
 Ante Čizmić / Cropix

HAJDUK - RIJEKA 1:2 (Sušić 25' / Vešović 56', Gavranović 79')

HAJDUK (4-2-3-1): Grbić, J. Bašić, Velazquez, Bilji, Milić, Jefferson, Sušić, Kalik, Tudor, Vojković, Mastelić.

Klupa: Stipica, Šimić, Ohandza, Mujan, Maloku, T. Bašić, Roguljić.

RIJEKA (4-2-3-1): Vargić, Ristovski, Lešković, Samardžić, Maleš, Bradarić, Gavranović, Zuta, Bezjak, Tomasov, Balaj

Klupa: Prskalo, Matei, Mitrović, Močinić, Mejač, Vešović, Brezovec.

Rijeka je na kraju došla do pobjede na Poljudu, potpuno zasluženo. Jer, ipak su nadigrali Hajduk. Gosti su uspjeli preokrenuti rezultat, pokazali su htijenje, igranje na tri boda, beskompromisnim stavom dosegnuli su uspjeh. Tako post Hajduka, tužna, negativna tradicija od čak 1495 dana bez pobjede splitske momčadi u Jadranskom derbiju kao da nema kraja.

Dvoboj Hajduka i Rijeke donio je neizvjesno nadmetanje, igru s puno intenziteta, igrači su se neumorno borili, bilo je žestokih duela, toliko trke i nastojanja s obje strane odavno nije viđeno. Sveukupno je ipak dojam rastrgane igre s obje strane, bez protočnosti, s mnogo uklizavanja, guranja, potezanja. No, za naše prilike bio je to dobar derbi.

Rijeka je od početka zauzela ofenzivni gard - kako su i najavili da dolaze na Poljud po pobjedu tako su se postavili. Gosti su uglavnom kontrolirali igru, pokušavali se probiti prema vratima mladoga Ive Grbića, ali nisu nalazili prolaz. Hajduk je jako dobro organizirao masovnu obranu, posebno su "bijeli" zatvorili bočne strane i naruku im je išla činjenica da su Riječani dosta griješili u dodavanjima.

Hajduk je, što se tiče ofenzivnih akcija, sve nade, kao i uvijek, polagao u inventivnost i probojnost Tina Sušića. Tako je i bilo: Sušić je bio ubojit (25.). Od Mastelića je dobio idealnu loptu u for, u kazneni prostor, ogradio se i onda precizno pogodio tzv. malu mrežu za 1-0 za "bijele".

U nastavku su Riječani pritisnuli domaćine. Uslijedile su serije navalnih akcija, Tomasov je imao čistu priliku (obranio je Grbić), pa poslije kornera Lešković sa šest metara glavom (pogodio je vratara). Zatim je došlo do izjednačenja (56.), strijelac je bio Marko Vešović samo dvije minute nakon što je ušao. Obrana Hajduka prvi je put djelovala uspaničeno, nastojali su odbiti loptu, vratar Grbić u jednom je trenutku intervenirao, a Vešović je loptu kroz šumu nogu poslao u mrežu, pogodio za 1-1.

To je bio signal za još žustrije napade Rijeke, prilično nepovezane, kao da su što prije željeli doći do drugog gola pa su igrali brzopleto i tako olakšavali posao obrani Hajduka. Ta agresivnost riječke momčadi urodila je plodom i sve je začinio Florentin Matei: prošao je s lijeve strane i priredio idealnu šansu za Gavranovića koji je dobio loptu kao na tanjuru, nije mu bilo teško postići gol (79.). Ustvari, do tog trenutka, do pobjedonosnog gola, Gavranovića se nije vidjelo.

Do kraja smo vidjeli hrvanje, pokušaje Hajduka da se spasi poraza, ali bez uspjeha.

PRIJENOS UŽIVO

90+3' - Završena je utakmica. Rijeka je pobijedila s 2:1.

90' - U tijeku je posljednja minuta susreta. Hajduk se pokušava spasiti poraza.

79' - GOOOL! Rijeka vodi na Poljudu 2:1, zabio je Gavranović na asistenciju Mateija s lijeve strane! Gavranović je ostao sam u sredini i nije imao težak posao.

78' - Tukao je Sušić iz daljine, ali lopta odlazi pokraj gola.

70' - Utakmica je ušla u posljednjih 20 minuta. Rijeka je bolja momčad u nastavku.

61' - Lopta je pogodila Vešovića u ruku u kaznenom prostoru Rijeke, ali sudac se nije oglasio i dosudio penal.

56' - GOOOL! Rijeka je izjednačila na Poljudu. Zabio je džoker s klupe Vešović! Nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do usamljenog Vešovića koji trese mrežu s nekih sedam metara prizemnim udarcem.

54' - Prva izmjena kod Rijeke. Umjesto Balaja ušao je Vešović.

48' - Najbolja prilika za Rijeku. Tomasov je ostao sam ispred Grbića malo iskosa s desne strane, ali Grbić brani.

46' - Sudac je označio početak drugog poluvremena.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme.

44' - Sušić je lijepo ušao po desnoj strani u kazneni prostor Rijeke, ali na kraju je napravio prekršaj na Vargiću.

39' - Najbolja prilika za Rijeku. Pucao je Maleš, Grbić se ispružio, ali lopta je promašila okvir gola.

37' - Nakon slobodnog udarca Jeffersona novi žuti karton za Rijeku. Ovoga puta opomenut je Balaj.

36' - Prvi žuti karton na susretu. Opomenut je Maleš.

33' - Nova prilika Hajduka. Ovoga puta glavom je pucao Velazquezh nakon ubacivanja Milića, ali lopta odlazi preko gola.

25' - GOOOL! Hajduk vodi 1:0! Zabio je Sušić s nekih pet, šest metara prizemnim udarcem na asistenciju Mastelića s lijeve strane!

21' - Pokušali su sada dalekometnim udarcima Sušić kod Hajduka i Bezjak kod Rijeke.

16' - Gledatelji na Poljudu i dalje čekaju na prvu izglednu priliku.

8' - Prva opasna situacija po gol i to za Rijeku. Tomasov se našao u prilici, ali Grbić raščišćava.

5' - U prvih pet minuta igre na kišom natopljenom travnjaku nismo vidjeli pravu priliku. Na Poljudu je tek nekih tri do četiri tisuće gledatelja.

1' - Započela je utakmica.

24. travanj 2024 13:37