DRUGI PORAZ U NIZU

Tijek susreta: Karlovac - Hajduk 1-0

Zadar i Rijeka podijelili su bodove (1-1), Međimurje je pobijedilo Zagreb 4-2, a Osijek slavio 3-0 protiv Lokomotive

Utakmicom Slaven Belupa i Intera iz Zaprešića započelo je 12. kolo Prve hrvatske nogometne lige. Podsjetimo, Koprivničani su uvjerljivo slavili protiv 'Diva iz predgrađa' 5-2.

Odigrane su dvije utakmice subotnjeg programa 12. kola HNL-a. Šibenik je slavio u Puli, dok su Croatia i Sesvete podijelili bodove.

Glavni program počinje u 20.30 sati, a najviše pažnje izaziva susret dva iznenađenja prvenstva, ugodnog iz Karlovca i neugodnog iz Splita. Igrači Igora Pamića nalaze se na 4. mjestu i protiv Hajduka će biti zadovoljni ukoliko ostanu neporaženi.

S druge strane, Reja nakon poraza od Šibenika u prošlom kolu u 'grad na četiri rijeke' stiže po pobjedu kako bi popravio raspoloženje u momčadi.

U ostalim susretima igraju Osijek i Lokomotiva u Gradskom vrtu, Zadar i Rijeka te Međimurje i Zagreb.

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Jutarnji.hr.

Karlovac - Hajduk 1-0 (Redžepi 71')

Kraj susreta.

Novi poraz Hajduka, novo iznenađenje Karlovca i barem će noć provesti na trećem mjestu prvenstvene ljestvice! A što se Splićana tiče padaju još niže, deseti su nakon 12. kola! A za tjedan dana dolazi Dinamo...

85. min: Reja je sve okrenuo prema napadu, ali promjena nema, Hajduk ne igra najbolje. Sve pokušaje udaraca sigurno brani Sunara.

80. min: Torcida je izgubila strpljenje i viče igračima da skinu dresove. Tko bi im zamjerio nakon posljednjih utakmica. Ipak, igrači Hajduka pritišću i žele pogodak.

71. min: GOL! Karlovac je izveo kontru, a Hajdukova je obrana stala jer je jedan od igrača Karlovca bio u zaleđu. Ali, Redžepi nije bio i izbio je sam pred Subašića i zabio mu kroz noge! To mu je prvi pogodak u Prvoj HNL.

60. min: Skoko je ponovno pucao preko gol.

Drugi dio je počeo nakon kašnjenja od 17 minuta.

U Karlovcu su otkazali reflektori i stadion je u mraku, tako da ponovno kasni utakmica. Eto, već deset minuta.

Kraj prvog dijela.

39. min: Karlovac je pritisnuo i stvorio dvije izgledne prilike. Zanimljiv je susret jer do tih prilika premoć je imao Hajduk.

29. min: Sunara je previše istrčao s gola, ali Skokina lopta otišla je u oblake.

25. min: Ibričić je sjajno 'podvalio' Anasu Sharbiniju loptu, ali zvučno pojačanje Hajduka promašuje!

10. min: Očito je kašnjenje utakmice utjecalo na igrače jer u Karlovcu je sve mirno. Možda je i niska temperatura također kriva za to.

Susret je počeo.

Utakmica kasni koju minutu jer nisu svi uvjeti još potpuno ispunjeni.

Međimurje - Zagreb 4-2 (Golubović 32', 66', Plantić 79', Kovač 90'/Georgievski 84' (ag), Vugrinec 90')

90. min + 2: Vugrinec nastavlja tradiciju i zabija 101. pogodak! Igor Cvitanović već polako grize nokte.

90. min: GOL! Joško Kovač je eurogolom vratio na tri razlike za Čakovčane! Međimurje bi ako ostane u Karlovcu 1-0 za domaćina na tablici prestiglo Hajduk.

84. min: GOL! Georgievski je ubačaj Zagreba u peterac pokušao blokirati, ali je nes(p)retno pospremio loptu u svoju mrežu.

79. min: GOL! Plantić je dotukao ''pjesnike''. A imali su priliku za smanjenje na 2-1 napad prije.

66. min: GOL! Ponovno Golubović! Ovime je uvelike izbrisan dobar dojam Zagreba nakon pobjede nad Dinamom.

50. min: Zagreb stvarno nema sreće u ovoj utakmici, ostali su bez vratara Škorića u prvom poluvremenu, promašili su izglednu priliku na kraju prvog dijela... Ali kako kažu ''sreća prati hrabre'', a Zagreb nije hrabar u ovoj utakmici.

Počeo je drugi dio.

32. min: GOL! Domaćin je iskoristio pasivnost gostiju i Golubović je zabio!

25. min: Fascinantno, vratar Međimurja još nije imao posla, nije niti dodirnuo loptu. Toliko je Zagreb aktivan.

7. min: Već treći kornera imalo je Međimurje, što dovoljno govori o početnoj dominaciji domaćina.

Osijek - Lokomotiva 3-0 (Knežević 23', Jugović 39', Nikšić 67')

67. min: GOL! Kakva akcija Osječana! Nikšić je završio nakon što je odlično naletio na ubačaj s desne strane. A tek je ušao u igru.

39. min: GOL! Jugović je iskoristio nepažljivost obrane gostiju i neometan nogom 'zakucao' loptu s nekoliko metara u gol nemoćnog Kelave!

23. min: GOL! Odlično je ispalo to što je blokiran udarac Barišića jer uslijedio je prekršaj na 16 metara i Knežević je maestralno zabio iz slobodnog udarca!

22. min: Barišić je ušao u kazneni prostor Lokomotive, ali predugo je čekao i udarac mu je blokiran.

10. min: Momčadi se još 'ispipavaju', nema konkretnijih poteza, a ni prilika.

Zadar - Rijeka 1-1 (Tadejević 50' (ag)/Đalović 17')

85. min: Zadrani su tijekom drugog poluvremena bili bliže pogotku, ali njihova boljka s neefikasnošću se nastavila.

50. min: GOL! Tadejević je zabio loptu u svoju mrežu!

17. min: GOL! Đalović je uspio pobjeći zadarskoj obrani i iskoristio je priliku na pravi način. Vidi se iskustvo ovog golgetera. Rijeka vodi!

Croatia Sesvete - Varteks 2-2 (Pokrajčić 69', Agić 89'/Mujanović 55', Mumlek 60')

Podjela bodova ipak, što je i najpoštenije.

89. min: GOL! Varteks je promašio priliku za pobjedu i to im se osvetilo, Agić zabija za 2-2 i Sesvećani imaju šanse čak stići i do pobjede!

70. min: Susret je postao itekako zanimljiv, tri pogotka u 25 minuta. Nakon onakvog prvog dijela ovo je pravo osvježenje.

69. min: GOL! Pokrajčić je odmah iskoristio igrača više i eto Sesvećana na gol zaostatka!

65. min: Jagačić (Varteks) dobiva crveni karton! Sad će biti malo teže održati stečenu prednost jer Sesvećani će odmah pritisnuti svim silama.

60. min: GOL! Samo pet minuta kasnije zabija i Miljenko Mumlek!

55. min: GOL! Sjajan početak drugog dijela, Mujanović zabija za 0-1!

Počelo je drugo poluvrijeme.

40. min: Sve je i dalje isto, bez promjena na bolje.

30. min: Počela je standardna utakmica u režiji Sesvećana... Nezanimljiva i tvrda utakmica, koja se odvija samo po centru igrališta... Tko zabije gol neka odmah proslavi i pobjedu jer ovdje više od jednog gola, kako stvari stoje, može pasti samo ako se dogodi neko čudo.

15. min: Varteks je prvi zaprijetio, gol je visio u zraku! Smrekar je snažno pucao po golu, ali Šarić brani!

10. min: Nema nikakvih događanja značajnijih u Kranjčevićevoj.

Istra - Šibenik 1-2 (Roce 37'/Zec 40', Budiša 78')

Počeo je susret.

Domaćin je bolje ušao u susret, najbolju je priliku imao Traore, ali Vidić je izbacio sa gol crte.

Razigrali su se i gosti sa Šubićevca. U 30. minuti Alispahić je zaprijetio iz slobodnog udarca, dok je dvije minute kasnije glavom pkušao Fuštar. U oba navrata uspješniji je bio domaći vratar Lisjak.

U 37. minuti poveli su domaćini. Nakon ubačaja s desne strane najviši je bio Roce i postigao pogodak.

Samo tri minute kasnije gosti stižu do izjednačenja preko Ermina Zeca.

Završilo je prvo poluvrijeme.

Počeo je drugi dio utakmice.

Šehić je u 50. minuti umalo zabio, ali vratar Blažević nastavlja s odličnom formom, u koju je ušao nakon poljudske pobjede.

Puljani su se nametnuli i traže pobjedu, a Šibenik mora smisliti kako u ovih zadnjih 25 minuta naći dobitnu formulu za agresivnost domaćina.

Ipak su Šibenčani uspjeli, Budiša u 78. minuti zabija za 1-2!