PREMIERSHIP

Nikice Jelavić odigrao 90 minuta u teškom porazu Hulla od Newcastlea (1-4)

Njemački stručnjak Felix Magath u subotu je prvi put vodio Fulham pred domaćim navijačima, ali debi mu je zagorčao sunarodnjak Andre Schürrle koji je predvodio Chelsea do pobjede 3-1. Bivši nogometaš Bayer Leverkusena postigao je hat-trick u značajnoj pobjedi ''bluesa'' u 28. kolu Premierlige. Momčad Josea Mourinha sada na vrhu ljestvice ima četiri boda više od Arsenala koji je doživio novi posrtaj - poražen je na gostovanju kod Stokea s 1-0.

Na trećem je mjestu Manchester City sa šest bodova zaostatka, ali i dvije odigrane utakmice manje od Chelseaja.

Prvo je poluvrijeme na Craven Cottageu završeno bez pogodaka, a onda je u nastavku ''eksplodirao'' Schürrle koji je pogađao u 52., 65. i 68. minuti. Pritom mu je prva dva gola sjajnim proigravanjima ''namjestio'' Eden Hazard, dok je asistent za treći pogodak bio Fernando Torres.

All Goals Highlights Fulham vs Chelsea 1 -3... by ednilsonqueiroz

Poraz ''fenjeraša'' Fulhama ublažio je John Heitinga. Schürrle sada na kontu ima šest prvenstvenih golova ove sezone, a ujedno je postao treći Nijemac u povijesti s hat-trickom u Premierligi, prije njega je to uspjelo Jürgenu Klinsmannu i Frediju Bobicu.

Arsenal je na stadionu Britannia poražen pogotkom Jonathana Waltersa s bijele točke u 76. minuti. Penal je skrivio Laurent Koscielny igrajući rukom u šesnaestercu. Bila je to još jedna slaba predstava Wengerovih nogometaša koji u drugom poluvremenu nisu uspjeli uputiti nijedan udarac unutar okvira domaćeg gola. ''Topnici'' su u posljednje četiri ligaške utakmice osvojili samo četiri boda i njihove šanse za naslov se čine sve manjima.

Stoke City - Arsenal Londyn 1:0 All Goals... by Honex_Futball

Hull City je kod kuće poražen od Newcastlea s čak 4-1, a naš je Nikica Jelavić za domaće odradio svih 90 minuta, te dobio žuti karton zbog igranja rukom. Zanimljivo je da je Newcastle u ovoj utakmici zabio jednaki broj golova kao u prethodnih devet zajedno.

Everton je nakon više od mjesec dana dočekao oporavljenog belgijskog napadača Romelua Lukakua, a on se odmah iskazao pobjedničkim pogotkom. Zabio je u 81. minuti za domaće slavlje ''toffeesa'' protiv West Hama kojem je tako prekinuta serija od četiri uzastopne pobjede.

Nogometaši Liverpoola nastavili su sa sjajnim igrama i u 28. kolu Premierlige. Na stadionu St. Mary's svladali su domaći Southampton s 3-0.

Uzvratili su ''redsi'' time ''svecima'' za poraz koji su im nanijeli na Anfieldu na početku sezone, ali i puno važnije - skočili su na drugo mjesto ljestvice. Imaju isti broj bodova kao i Arsenal (59), ali i bolju gol-razliku, a za vodećim Chelseajem zaostaju četiri boda. Dakako, treba napomenuti i da samo dva boda manje ima Manchester City koji mora nadoknaditi dvije utakmice.

Liverpool je poveo u 16. minuti kada se lopta od Josea Fontea odbila do Luisa Suareza kojem nije bilo teško matirati Artura Boruca. Suarez je time prekinuo manji post budući da nije bio strijelac u posljednja četiri kola, a ovo mu je ukupno 24. ligaški gol ove sezone.

Urugvajac je odigrao značajnu ulogu i kod preostala dva pogotka. U 58. minuti je projurio pored našeg Dejana Lovrena, ušao u šesnaesterac i idealno poslužio Raheema Sterlinga za 2-0. U sudačkoj je nadoknadi, pak, Fonte srušio Suareza u kaznenom prostoru, a s bijele točke je konačan rezultat postavio Steven Gerrard.

Spomenimo i da je Liverpooolu ovo četvrta uzastopna pobjeda u ligi, odnosno sedma u zadnjih devet utakmica.