SERIE A

VIDEO Milan i Juventus ovojili po bod

AC Milan Brazilian forward Robinho, right, celebrates with his teammate AC Milan midfielder Clarence Seedorf, of the Netherlands, after scoring during the Serie A soccer match between Sampdoria and AC Milan at the Ferraris stadium in Genoa, Italy, Saturday, Nov. 27, 2010. (AP Photo/Antonio Calanni)
 AP

Nogometaši Sampdorije prekinuli su niz od četiri ligaške pobjede Milanove momčadi odigravši protiv "rossonera" 1-1 na svom Luigi Ferraris stadionu u utakmici 14. kola Serije A.

Milan je Sampdoriji zabio barem gol u njihovih posljednjih 24 susreta, taj niz u subotu i produljio, zabivši 46. puta ovom suparniku od 5. svibnja 1996. godine kada su to posljednji puta propustili učiniti. Ipak, nije dostajalo za tri boda.

Gosti su bili bolji sudionik utakmice u kojoj su 19 puta (devet u okvir) priprijetili golu domaćina iz igre u kojoj su 63 posto vremena imali loptu u svojim nogama.

Andrea Pirlo, Luca Antonini, Alexandre Pato, Massimo Oddo i Pippo Inzaghi na popisu su igrača na koje Milanov trener Massimiliano Allegri nije mogao računati, dok se svojevoljno odrekao Ronaldinha za ovu utakmice. Točnije, povjerenje mu je ukazao u sudačkoj nadoknadi.

S druge strane, za domaćina je i dalje u statusu nepoželjnog igrača Antonio Cassano, dok Luciano Zauri i Franco Semioli nisu kandidirali za utakmicu koju je prema Milanovoj pobjedi usmjerio Robinho u u 43. minuti susreta iskoristivši poluvolejem dupli pas s Zlatanom Ibrahimovićem.

U 59. je, nakon udarca iz kuta, izjednačio Giampaolo Pazzini, nakon čega se rezultat više nije mijenjao. Unatoč porazu Milan će nakon kompletiranja kola ostati vodeća momčad lige.

U drugoj utakmici subotnjeg programa 14. kola talijanske Serije A Juventus je pred svojim navijačima došao samo do boda protiv Fiorentine (1-1).

Torinezi na kraju mogu biti i zadovoljni ishodom budući da su već od četvrte minute bili u rezultatskom minusu i to nakon što se lopta koju je udario Juan Vargas odbila od Marca Motte i prevarila Juveovog vratara Marca Storarija.

Na izjednačenje su domaći navijači čekali sve do 82. minute kada je Simone Pepe briljantno izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane i desnom nogom pogodio suprotni kut gola Artura Boruca.

Juventusu je to već treći remi u posljednja četiri kola, a Fiorentina i dalje čeka prvu gostujuću pobjedu ove sezone.