PREMIERSHIP

Pobjednički pogodak vrijedan tri boda u 73. minuti postigao je Španjolac Perez koji je iskoristio pogrešku sunarodnjaka Morena i bez problema svladao Mignoleta

Brendan Rodgers je lani, u jeku borbe za naslov, uoči utakmice s Tottenhamom izrekao sljedeću rečenicu.

- Nakon što su potrošili više od 100 milijuna funti na pojačanja, trebali bi se boriti za naslov.

Vjerojatno danas treneru Liverpoola i nije baš do sarkazma, s obzirom da mu momčad ne sliči na ništa prodajom Luisa Suareza te ozljedom Daniela Sturridgea. Redsi su novi poraz doživjeli na St James' Parku gdje je Alberto Moreno poklonio gol Newcastleu štopajući loptu (?!) u gužvi na 7-8 metara. Ayoze Perez iskoristio je poklon, pa probušio Mignoleta koji je nešto kasnije spasio čisti zicer za 2:0. Nije bilo dovoljno, Liverpool ne samo da ne zabija, nego i ne stvara šanse, a ponovno je lošu utakmicu odigrao "dežurni Pedro" - Mario Balotelli. Iako, prije no što cijela krivnja očajne dosadašnje sezone padne na leđa Talijana, čelnici Liverpoola trebali bi se zapitati jednu stvar. Zašto u nastavku u potrazi za golom Rodgers uvodi Borinija kojeg su se cijelo ljeto pokušavali riješiti, a ne Lamberta ili nekog od basnoslovnih pojačanja Lallanu ili Lazara Markovića? Više to govori o njima, nego o Boriniju...

Perez Goooal (1:0) Newcastle United vs... by livegoals1

- Ponosan sam na svoju momčadi, nisam očekivao da će Liverpool igrati s trojicom u obrani, ali imali su disciplinu i kompaktnost. Šteta jedino što se Obertan ozlijedio, izgleda kako je u pitanju teža ruptura mišića - rekao je Alan Pardew, trener Newcastlea koji je, očito, pronašao pravu formu nakon što je skoro bio na izlaznim vratima Svraka.

U londonskom derbiju umalo - šok! Brazilac Oscar je u 32. minuti sjajno desnom vanjskom pogodio suprotan kut gostujućeg gola nakon duplog pasa s Diegom Costom koji se vratio u prvih 11 umjesto Drogbe. No, Mourinho ga je ipak morao ubaciti unutra nakon što je Charlie Austin sjajno petom prevario Courtoisa te zabio (iz prvog udarca u okvir!) na Stamford Bridgeu, što je rijetko ovosezonsko postignuće neke od gostujućih momčadi. Ipak, Chelsea se spasio, Eden Hazard realizirao je kazneni udarac u 75. minuti...

Arsenal se dugo, dugo mučio protiv Burnleyja prije no što su Alexis Sanchez i Calum Chambers odagnali muke u svega dvije minute (70,72), a valja notirati i prvi nastup Walcotta nakon 4. siječnja. Gotovo 20 udaraca trebalo je Topnicima da otvore račun kod kuće, a o njihovoj izvedbi dovoljno će reći komentar jednog čitatelja na BBC-u.

- Čileanac (zaključio posao za 3:0 op.a.) je na drugačijem nogometnom nivou od ostatka suigrača, možda bi trebali razmisliti da obuče majicu druge boje, kao lider na Tour de Franceu, na primjer.

U ostalim utakmicama Evertonu nije bilo dosta 18 minuta brojčane superiornosti protiv Swanseaja (0:0), Wanyama je iz daljine srušio Hull, a nesretni autogol Estebana Cambiassa potopio je nade Leicestera protiv WBA. Sjani Southampton nije zastao ni kod Hulla, pobjedu vrijednu čvrstog drugog mjesta osigurao Wanyama već u 3. minuti.

U najefikasnijem susretu dana Stoke i West Ham podijelili su bodove. Moses i Diouf zabili su za domaće, ali Ćekićari su pokazali da mogu pogađati i bez prvog strijelca Diafre Sakhoa. Enner Valencia je smanjio, a Stewart Downing poravnao rezultat na konačnih 2:2.

REZULTATI:

NEWCASTLE - LIVERPOOL 1:0 (Perez 73), ARSENAL - BURNLEY 3:0 (Sanchez 70, 90, Chambers 72), CHELSEA - QPR 2:1 (Oscar 32, Hazard 75-11 m/Austin 62), EVERTON - SWANSEA 0:0, HULL - SOUTHAMPTON 0:1 (Wanyama 3), LEICESTER - WBA 0:1 (Cambiasso 47-ag), STOKE - WEST HAM 2:2 (Moses 33, Diouf 55/Valencia 60, Downing 73).