PRANJIĆ SKRIVIO PENAL

VIDEO Sjajan dan Hrvata iz K'lauterna: Rivić, Iličević i Lakić potopili Nürnberg!

Hrvatski nogometaši bili su raspoloženi u subotnjem dijelu programa 13. kola njemačke Bundeslige, pa su se tako na listu strijelaca upisala njih četvorica.

Posebno su dojmljivi bili Kaiserslauternovi Hrvati. Njih trojica, Stiven Rivić, Ivo Iličević i Srđan Lakić potpisala su sve golove svoje momčadi u gostujućoj 3-1 pobjedi kod Nürnberga.

Sve je započeo Rivić golom u 4. minuti utakmice nakon što je s lijeve strane pospremio loptu koja se do njega odbila poslije Iličevićeva šuta. Sam Iličević dobro je reagirao glavom osam minuta kasnije na asistenciju strijelca prvoga gola, da bi u 33. asistirao Lakiću koji je glavom pogodio za 3-0. Sva su trojica zamijenjena u posljednjih deset minuta ogleda.

Zabio je, i to prvi puta u ovoj sezoni, i Hoffenheimov Boris Vukčević i to u uvjerljivoj 4-0 pobjedi kod Eintrachta. Na njegov gol glavom s dva precizna šuta desnicom nadovezao se Vedad Ibišević da bi u 90. minuti susreta konačan rezultat postavio Mlapa.

Ivan Rakitić sudjelovao je u posljednjih 20 minuta Schalkeove 4-0 pobjede protiv bremenskog Werdera. Utakmica je to koju je privatizirao nekadašnji napadač Reala, Raul, strijelac tri pogotka. Posebno je lijep bio onaj posljednji u kojem je bivši španjolski reprezentativac lobom nadmudrio Wiesea.

Mladen Petrić odigrao je 72. minute za HSV koji je poražen 3-2 na gostovanju kod Hannovera.

Dodajmo i da je dortmundska Borussia, lider ljestvice, slavila i u ovome kolu. Nakon Freiburgovog vodstva situaciju su okrenuli u svoju korist i do tri boda došli nakon autogola Mensura Mujdže za konačnih 2-1. Najbolji je to start Dortmunđana u posljednjih trinaest godina u Bundesligi.

Pranjić skrivio penal u Bayernovom remiju

U posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola njemačke Bundeslige, nogometaši Bayera i Bayerna podijelili su bodove odigravši na travnjaku leverkuzenske BayArene 1-1.

U izjednačenoj utakmica podjela bodova vjerojatno je najrealniji ishod viđenoga nakon što je minhenski gost poveo preko Marija Gomeza koji je s metra udaljenosti, u svom šestom dodiru s loptom, u 34. minuti utakmice "oplodio" dodavanje Bastiana Schweinsteigera. Napadač njemačke nogometne reprezentacije na najbolji mogući način tako i dalje koristi svoju minutažu koju je dobio, prvenstveno, zbog ozljede pojedinaca u momčadi. Ipak, njegovoj efikasnosti malo se što može prigovoriti. Nakon što nije pronašao put lopti do mreže sve do utakmice osmoga bundesligaškog kola, u posljednjih šest zabio ih je čak osam. Tom učinku valja pridodati i četiri iz Lige prvaka u periodu nakon prekida golgeterskog posta za novi dokaz prekida kriza.

Bod, zasluženi za domaćina, izboren je udarcem s bijele točke. Najstrožu kaznu skrivio je hrvatski nogometni reprezentativac Danijel Pranjić koji nije maknuo desnu nogu pred ulaskom Sidneyja Sama u kazneni prostor. Siguran realizator penala u drugoj minuti sudačkog produžetka prvog poluvremena bio je Arturo Vidal.

Dodajmo ovome da je odmah na početku utakmice Bastianu Schweinsteigeru poništen pogodak zbog sviranog dvojbenog zaleđa, kao i to da je Danijel Pranjić odigrao cijelu utakmicu.

Bayer je remijem pao s drugog na treće mjesto bundesligaške ljestvice, Bayern, pak, sa šestog na osmo na kojem zaostaje četrnaest bodova za vodećom dortmundskom Borussijom.