REMI U STANOVIMA

Zagreb spušten na zemlju, Osječani slomili 'Lokose'

Zadar i Rijeka podijelili su bodove (1-1), Međimurje je pobijedilo Zagreb 4-2, a Osijek slavio 3-0 protiv Lokomotive
 Andrej Švoger / Cropix

Trijumf Osijeka protiv Lokomotive u subotu niti u jednom trenutku nije doveden u pitanje od strane inferiorne gostujuće momčadi.

Odlično postavljen i razigran Osijek relativno rano je pogotkom Kneževića iz slobodnog udarca usmjerio susret, da bi, ponovno iz prekida, prvi dio susreta okončao s Jugovićevih 2-0.

Najefektniji trenutak utakmice bio je Nikšićev, iz 67. minute. Ušao je u igru, počeo akciju, otrčao pred gol i - zabio. Bez odveć kompliciranja, bila je to laka pobjeda 'bijelo-plavih'.

Međimurci spustili Štimca na zemlju

Nakon poraza u Varaždinu, trener Međimurja Srećko Bogdan pobjedom je debitirao pred domaćim navijačima, čime je čakovečki prvoligaš zasluženo ostvario petu ovosezonsku pobjedu, dok je momčad Igora Štimca, poslije pobjede nad liderom prvenstva, u Čakovcu ostavila blijed dojam te pretrpjela deseti ovosezonski poraz.

Bolju igru domaćin je okrunio golom Golubovića, koji je u 32. minuti pospremio u mrežu „odbijanac“ Škorića, a nakon što je udarac prema golu Zagreba, s oko 25 metara, uputio Darmopil. Zagreb je u prvih 45 minuta samo jednom pucao prema golu, a učinio je to Parlov, u završnici prvog poluvremena, kada je loptu glavom skrenuo u vratnicu.

U nastavak utakmice Zagreb je krenuo s namjerom da izjednači, ali nije imao prilike, no zato su vlastitom greškom Međimurju omogučili uvjerljivije vodstvo. Oršuliću je na sredini svog dijela terena lopta prešla preko noge, a poklon je iskoristio Golubović, koji se sjurio prema golu i bez poteškoća pogodio preznu mrežu, budući da je i vratar Herceg izašao na dvadesetak metara od svog gola.

Plantić je u 78. minuti na dodavanje Aganovića povisio na 3:0, Zagreb je počasni pogodak postigao u 84. minuti, kada je vlastitu mrežu zatresao Georgievski, dok je predposljednji gol na susretu bio euro gol Kovača, udarcem s dvadesetak metara.

Podjela bodova u Stanovima

U konačni jedni i drugi, stadion u Stanovima napustili su zadovoljni,Zadar je uspio poravnati , a Riječani su se uspjeli obraniti od nešto poletnijeg domaćina.Zadar se pak nametnuo na otvaranju utakmice, imali su više loptu u nogama, čak su u jednom trenutku preko Jakova Suraća zaprijetili Riječanima.

Hladno vrijeme koje je stiglo s velebitskom burom donijelo je novi hladan trenutak za Zadrane jer je Ante Puljić praktički gostima darovao loptu kojom je Radomir Đalović zatresao mrežu Antonija Ježine!

Potom je Ivan Ćurjurić pokušao iznenaditi Ivana Mancea, međutim, neuspješno. Najbliže pogotku Zadar je bio na isteku prvoga dijela, kad je Matej Jonjić pucao glavom, a lopta je pogodila „ korijen“ desne vratnice i vratila se u polje. Nije bilo druge nego napasti odmah po povratku iz svlačionice.

Jakov Surać je gurno loptu pravo ispred Želimira Terkeša koji se nalazio metar od gola Riječana. Ali je prije Zadrova napadača do lopte došao Mario Tadejević i ugurao je u vlastitu mrežu. Jedan prema jedan u darovima.

Zadar - Rijeka 1-1 (0-1)

Sudac: Vlado Svilokos (Sisak) 6 ;pomoćnici: Vlado Crnolatac (Petrinja) i Danijel Janošević (Zagreb). Žuti kartoni: Jonjić, Milin (Zadar), Đalović (Rijeka). Crveni karton: - Strijelci: 0-1 Đalović (17), 1-1 Tadejević (48-ag). Igrač utakmice: Jakov Surać (Zadar). Stadion u Stanovima. Gledatelja: 1200.

Zadar: Ježina 5,5, Puljić 5, Milin 5,5, Jonjić 5,5, Cela 5,5, Surać 6, Ćurjurić 5,5, Mitrović 5,5 (od 64.Ljubičić 5), Alimanović 5,5, Terkeš 5,5, Šaranović 5,5 (od 70.Santini -).

Rijeka: Macan 5,5, Turkalj 5,5, Čagalj 5,5, Budičin 5,5, Tadejević 5, Čulina 5 (od 89. Germano -), Pamić 5, Landeka 5,5, Štrok 5,5 (od 74. Kreilach 5,5), Đalović 5,5 (od 90. Gerc -), Križman 5,5.

OSIJEK - LOKOMOTIVA 3-0 (2-0)

Stadion: Gradski vrt. Gledatelja: 1.500. Sudac: Edi Šunjić (Split) 7. Pomoćnici: Galović (Sl. Brod) i Pejić (Podstrana). Strijelci: 1-0 Knežević (23.), 2-0 Jugović (39, Ibriks), 3-0 Nikšić (68, Miličević). Žuti kartoni: Knežević (Osijek), Bagarić, Maleš (Lokomotiva). Crveni kartoni: -. Igrač utakmice: Vedran Jugović (Osijek).

OSIJEK: Kardum 6,5, Ibriks 6,5, Vida 6,5, Pranjić 6,5, Đikić 6,5, Šorša 6, (81' Vidaković -), Kurtović (67' Todorčev), Jugović 7, Knežević 7, Barišić 6,5 (67' Nikšić 7), Miličević 6.

LOKOMOTIVA: Kelava 5, Bajto 5,5 (71' Cerovec -), Puljić 5,5, Bagarić 5, Martinac 5, Peko 5,5, Maleš 5, Antolić 5, Vrsaljko 5, Havojić 5 (63' Vila 5), Pandža 5 (55' Jelić 5).

MEĐIMURJE - ZAGREB 4-2 (1-0)

Sudac: Bruno Marić (Daruvar) 6,5. Pomoćnici: Faletar (Bjelovar), Dević ( Koprivnica). Strijelci: 1-0 Golubović (32.) 2-0 Golubović (66.) 3-0 Plantić (78, Aganović) 3-1 Georgievski (84-ag) 4-1 Kovač (89.) 4-2 Vugrinec (90.). Žuti kartoni: Amauri( Međimurje), Pejić, Špičić( Zagreb). Crveni kartoni: - Igrač utakmice: Bojan Golubović ( Međimurje). Stadion SRC Mladost, gledatelja: 1.000

Međimurje: Vuljanko 6, Georgievski 6,5, Lozo 6,5, Amauri 6,5, Melnjak 6,5, Cicero Lima 6 (od 56. Plantić 6,5), Darmopil 7, Kovač 6,5, Eliomar 6 (od 63. Aganović 6,5), Golubović 7, Žuljević 6,5 (od 81. Vuka -).

Zagreb: Škorić 5 (od 44. Herceg 5), Celjak 5, Pavlović 5 (od 36. Oršulić 5), Jefthon 5, Špičić 5, Jurendić 5, Parlov 5, Jugović 5, Pejić 5 (od 70. Piškor 5), Abdurahimi 5, Vugrinec 5.

26. travanj 2024 01:50