SOČI: BIATLON

Bjeloruskinja Domračeva s trećim zlatom ušla u povijest!

Sjajna Bjeloruskinja je tako postala prva biatlonka u povijesti Zimskih olimpijskih igara s tri osvojene zlatne medalje na istom natjecanju

Bjeloruskinja Darja Domračeva (27) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u biatlonu u disciplini 12.5 kilometara masovni start na ZOI u Sočiju čime je stigla do svog trećeg zlata na ovim Igrama i statusa jedne od heroina čitavog natjecanja. Sjajna Bjeloruskinja je tako postala prva biatlonka u povijesti Zimskih olimpijskih igara s tri osvojene zlatne medalje na istom natjecanju...

Domračeva je naslovima u dohvatnoj utrci (10km) i pojedinačnoj utrci (15km) pridodala i onaj u masovnom startu svladavši stazu Laura u blizini Krasnaje Poljane za 35:25.6 minuta pogodvišvi pritom 19 od 20 zadanih meta.

Srebrno odličje osvojila je Čehinja Gabriela Soukalova sa 20.2 sekunde iza Domračeve uz također jedan promašaj čime je stigla do svoje prve medalje na ZOI nakon što je u prethodne dvije utrke, onima na 10km i 15km, bila četvrta, dok je do bronce u samoj završnici stigla Norvežanka Tiril Eckhoff sa 27.3 sekundi iza Domračeve uz isto jedan promašaj. Eckhoff je u borbi za broncu za jednu sekundu nadvisila četvrtu Njemicu Evi Sachenbacher-Stehle iako je Njemica pogodila svih 20 meta.