BIATLON

GROZAN DAN JAKOVA FAKA Hrvat sa slovenskom putovnicom tek 32., drugo zlato za Fourcadea

Francuz Martin Fourcade (25) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u biatlonu u utrci na 20 kilometara čime je stigao do svog drugog zlata na ZOI u Sočiju. Fourcade, koji je u ponedjeljak osvojio zlato u dohvatnoj utrci na 12.5km, do novog je naslova stigao s vremenom od 49:31.7 minuta pogodivši pritom 19 od 20 zadanih meta, a zbog tog jednog promašaja kažnjen je dodavanjem jedne kaznene minute na svoje vrijeme.

Nastupima na olimpijskoj stazi Laura u blizini Krasnaje Poljane Fourcade potvrđuje kako je trenutačno najbolji biatlonac svijeta, on je osvajač Svjetskog kupa za posljednje dvije sezone, a i ove sezone vodi u redoslijedu Svjetskog kupa. Usto je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u češkom Novom Mestu osvojio zlatnu medalju u utrci na 20km.

Srebrno odličje osvojio je Nijemac Erik Lesser koji je za Fourcadeom zaostao 12.2 sekunde iako je pogodio svih 20 meta, dok je do bronce stigao domaći predstavnik Jevgenij Garaničev sa 34.5 sekunde slabijim vremenom od Fouradea uz jedan promašaj.

Bivši hrvatski reprezentativac Jakov Fak, koji sada nastupa za Sloveniju, utrku na 20km okončao je kao 32. sa 3:45.9 minuta zaostatka za Fourcadeom uz četiri promašene mete zbog kojih je dobio četiri kaznene minute. Veliki Ole Einar Bjoerndalen, koji lovi svoju 13. olimpijsku medalju, bio je 34. sa 3:50.2 minuta iza Fourcadea uz također četiri promašaja.