BIATLON

Jakov Fak drugi u dohvatnoj utrci u Anterselvi

Nekadašnji hrvatski biatlonski reprezentativac koji sada nastupa za Sloveniju Jakov Fak zauzeo je drugo mjesto u dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara u talijanskoj Anterselvi koja se boduje za Svjetski kup. Fak, koji je u petak u sprintu bio treći, ciljem je prošao sa 22.6 sekundi zaostatka za pobjednikom, Rusom Antonom Šipulinom, koji je bio najbolji i u petak. Treće mjesto zauzeo je Austrijanac Daniel Mesotitcsch sa 25.8 sekundi iza Šipulina. U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Fak je peti sa 447 bodova. Vodi Francuz Martin Fourcade sa 645 bodova, drugi Norvežanin Emil Hegle Svendsen ima 583, a treći Rus Jevgenij Ustjugov 475. Kod biatlonki u dohvatnoj utrci na 10km slavila je Norvežanka Tora Berger sa 18.9 sekundi prednosti ispred druge Ukrajinke Olene Pidrušne i 25.4 sekunde ispred treće Finkinje Kaise Makarainen.

U ukupnom redoslijedu uvjerljivo je vodeća Berger sa 661 bodom, druga je Bjeloruskinja Darja Domračeva sa 522, a treća Njemica Andrea Henkel sa 472.

Ovo su bile posljednje pojedinačne utrke prije Svjetskog prvenstva koje će se od 7. do 17. veljače održati u češkom Novom Mestu, u Anterselvi će se u nedjelju održati još štafetne utrke.