POSRNULE 'KOKICE'

Poraz Podravke u Leipzigu na startu Lige prvaka

Podravka u sljedećem kolu, 31. listopada, u svojoj dvorani dočekuje norveški Byasen
 Ronald Goršić / Cropix

Rukometašice Podravke Vegete porazom su krenule u novo izdanje Lige prvakinja. U 1. kolu skupine A bolji je na svome terenu s 35-32 bio Leipzig.

Koprivničanke su na poluvrijeme otišle s tri pogotka zaostatka (18-15), ali u nastavku su se probudile i u dva navrata došle i u vodstvo.

Međutim, domaće su rukometašice iskoristile nekoliko pogrešaka hrvatskih prvakinja i u 55. minuti su povele s nedostižnih 34-29. Igračice Zdravka Zovka su do kraja uspjele malo uljepšati poraz, ali pobjeda je ostala daleko.

U sastavu Podravke briljirala je Andreja Penezić s čak 13 pogodaka, od čega četiri iz sedmeraca. Najefikasnije kod Njemica bile su Ommundsen i Rösler s po šest golova.

Podravka u sljedećem kolu, 31. listopada, u svojoj dvorani dočekuje norveški Byasen koji je u subotu kod kuće poražen od Viborga (26-21).