GIMNASTIKA

Robert Seligman u finalu SP-a u Antwerpenu!

Osijek, 061109.Sportska dvorana Gradski vrt. Svjetski kup u sportskoj gimnastici Osijek Grand prix 09, kvalifikacije. Na slici: Robert Seligman na konju.Foto: Vlado Kos / CROPIX
 Vlado Kos / CROPIX

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman plasirao se u finale 44. Svjetskog gimnastičkog prvenstva u Antwerpenu zauzevši četvrto mjesto u kvalifikacijama konja s hvataljkama.

Osječki vježbač, kojem je ovo deveto svjetsko prvenstvo, bio je sjajan u kvalifikacijama prvog dana natjecanja. Za svoju izvedbu dobio je ocjenu 15,500 što je na koncu bilo dovoljno za četvrto mjesto od 149 gimnastičara. Bolji od njega bili su Talijan Alberto Busnari (15,633), Meksikanac Daniel Corral (15,600) i Kinez Zhang Hongtao (15,541). Seligmanu je tako izborio svoje treće svjetsko finale nakon Aarhusa 2006. i Londona 2009. Finale je u subotu.

"Mirno sam spavao, kao beba. Znao sam da mi ne mogu srušiti san. Dobio sam visoku ocjenu, koja mi je garantirala finale. OK, uvijek se može dogoditi čudo, gimnastika je to, ali... Puno sam radio za ovo, puno vjerovao, znao da mogu... Prošle godine kiksao sam na Svjetskom kupu u Osijeku, ali bio četvrti u Europi. Sada sam opet kiksao u svom gradu, a evo me, četvrti u kvalifikacijama. Ne bih imao ništa protiv da uvijek budem loš u Osijeku, vjerujem da bi mi navijači i prijatelji to oprostili u zamjenu za jednu veliku medalju. Svjetska prvenstva uvijek su nekako bila moja omiljena. Dugo već trajem, imam puno iskustva, a to mi samo može pomoći u subotu. Bit će tu svega. Borit ću se žestoko, to mogu jedino obećati. Želio bih samo zahvaliti Hrvatskom gimnastičkom savezu i svima koji su pomogli što je naša reprezentacija prvi put sa sobom na velikom natjecvanju imala fizioterapeuta. Gospodin Vlatko Vorih puno nam je pomogao," poručio je Seligman koji je izborio svoje treće svjetsko finale nakon Aarhusa 2006. i Londona 2009. Finale je u subotu.

Filip Ude, srebrni s OI u Pekingu 2008. godine, je nakon pada na kraju vježbe skupio 13,766 bodova, dovoljno tek za 51. mjesto, dok je Renato Prpić s ocjenom 12,966 zauzeo 74. mjesto.

Doprvak Europe na preči prošle godine Marijo Možnik je bio 15. s ocjenom 14,766. Tomislav Marković je na parteru zauzeo ukupno 21. mjesto (14,833), dok je Andrej Korosteljev osvojio 39. mjesto s ocjenom 14,400 od 137 natjecatelja.

25. travanj 2024 08:19