KRAJ PUTA

Rukometašice Podravke se oprostile od Europe

Europske prvakinje su slavile s 36-26 i završile natjecanje na prvom mjestu u sklupini
 Robert Šoštarić / Cropix

Rukometašice Podravke Vegete zaključile su ovosezonsku europsku epizodu. U posljednjem kolu skupine A Lige prvakinja Koprivničanke su poražene u gostima kod Viborga.

Europske prvakinje su slavile s 36-26 i završile natjecanje na prvom mjestu u sklupini, dok je Podravki ostalo posljednje, četvrto mjesto.

Hrvatskim je prvakinjama trebao najmanje jedan bod za treće mjesto i nastavak natjecanja u osmini finala Kupa kupova, ali bile su daleko od tog cilja. Dankinje su na poluvremenu imale pet pogodaka prednosti (18-13) koja je do kraja samo rasla.

Predvodile su ih Bojana Popović s osam i Monika Kovacsicz sa sedam pogodaka, dok su kod Podravke najefikasnije bile Andrea Penezić sa sedam, Svitlana Pasičnik sa šest i Anita Gaće s pet postignutih golova.

Podravka je tako zaključila nastup s dvije pobjede i četiri poraza u skupini A.