ZOI BRZO KLIZANJE

Ženska štafeta Južne Koreje zlatna na 3.000 metara

Ženska reprezentacija Južne Koreje u brzom klizanju na kratke staze (short-track) osvojila je naslov olimpijskih pobjednica u štafetnoj utrci na 3000 metara na ZOI u Sočiju, srebro su osvojile Kanađanke, a broncu Talijanke.

Zlato za Južnu Koreju osvojile su Cho Ha-ri, Park Seunghi, Shim Sukhee, Kim Alang i Kong Sangjeong s vremenom od 4:09.498 minuta u finalu, srebrne Kanađanke za koje su nastupile Marie-Eve Drolet, Valerie Maltais, Marianne St-Gelais i Jessica Hewitt zaostale su 1.143 sekunde, dok su brončane Talijanke nastupile u sastavu Arianna Fontana, Martina Valcepina, Lucia Peretti i Elena Viviani, a ciljem su prošle sa 4.516 sekundi iza pobjednica.

Braniteljice naslova u ovoj disciplini otprije četiri godine iz Vancouvera, Kineskinje diskvalificirane su u finalu, te tako ostale bez medalje.