NIJE IŠLO

AUSTRALIJA BEZ HRVATA Umjesto povratka u meč, Čilić se vraća kući!

Getty

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 3. kolu Australian Opena od Španjolca Roberta Bautiste Aguta sa 4-6, 6-7(5), 5-7.

Iako je Čilić dobio dva prethodna meča protiv trenutno 21. tenisača svijeta, ovoga puta jednostavno nije imao rješenja. U drugom setu vodio je 5-2 uz break, ali priliku za poravnanje u setovima nije iskoristio. U trećem setu je u 12. gemu uspio spasiti prve tri meč-lopte, ali ne i četvrtu.

Čilić je u meču ispalio 15 asova, šest više od Bautiste Aguta, a imao je i 18 winnera više od suparnika (46-28). Međutim, isto tako je hrvatski tenisač imao 24 neforsirane pogreške više (55-31). Vlastiti servis izgubio je tri puta, dok je on suparnika 'breaknuo' tek jednom.

Čilićevim porazom Hrvatska je ostala bez predstavnika na prvom Grand Slam turniru sezone.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković još nije izgubio set u Melbourneu. Trebalo mu je dva sata i 22 minute da bi pobijedio Talijana Andreasa Seppija sa 6-1, 7-5, 7-6 (6). Đoković je imao čak 37 neprisiljenih grešaka, a u tie-breaku trećeg seta spasio je dvije set lopte. U sljedećem kolu čeka ga Francuz Gilles Simon, protiv kojeg vodi 9-1 u pobjedama.

Prva tenisačica svijeta Serena Williams trebala je samo 44 minute za plasman u 4. kolo, pobijedivši 18-godišnju Ruskinju Dariju Kasatkinu sa 6-1, 6-1. U sljedećem kolu ponovno ide na Ruskinju, Margaritu Gasparjan.

Četvrta nositeljica Poljakinja Agnieszka Radwanska, koja još uvijek čeka prvi Grand Slam naslov, lakoćom je dobila Portorikanku Monicu Puig sa 6-4, 6-0, a sljedeća protivnica joj je 21-godišnjiva Nijemica Anna-Lena Friedsam. Nijemica je iznenadila prošlogodišnju finalisticu US Opena Talijanku Robertu Vinci, koja je uvjerljivo dobila prvi set sa 6-0. No, u nastavku meča Anna-Lena Friedsam napravila je preokret, te je trijumfirala sa 0-6, 6-4, 6-4.