KRAJ U NEW YORKU

Čilić ispao nakon maratona, Dodig predao

Najbolji hrvatski tenisač i 13. igrač svijeta Marin Čilić poražen je u meču 2. kola posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena. Bolji je u maratonu pet setova bio Japanac Kei Nishikori.

Četiri sata i 58 minuta trajao je drugi međusobni ogled ove dvojice tenisača u kojem je više, za svoju premijernu pobjedu, pokazao 147. igrač ATP poretka. Bilo je 5-7, 7-6(6), 3-6, 7-6(3), 6-1. Nishikori ove godine nije igrao mnogo, niti je igrao uspješno.

Još se uvijek vraća od ozljede lakta, međutim, to se u meču protiv Čilića nije vidjelo.

Kada je trebalo Japanac je bio strpljiviji i vukao je bolje poteze, što se poglavito odnosi na tie-breakove drugog i četvrtog seta u kojima je Nishikori hvatao Čilićeva vodstva. U posljednjoj dionici igre sve je okončano rezultatski uvjerljivo.

Hrvatski tenisač je u konačnici osvojio poen više (190-189), ali je previše nudio svom suparniku. Od čak 20 lopti za obrat Nishikori je iskoristio njih šest, od čega tri u petome setu. Također, Nishikori je puno griješio što se vidi iz 77 neprisiljenih pogrešaka, no Čilić je odgovorao s njih još više (93).

Imao je i dvanaest dvostrukih servis-pogrešaka uz trinaest as-poena. Postotak prvoga servisa 11. nositelju US Opena iznosio je skromnih 52 posto, pa i ne čudi što je Nishikori bio taj koji je stigao do 3. kola i ogleda s Albertom Montanesom.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig predao je meč 2. kola US Opena Nizozemcu Thiemu de Bakkeru pri rezultatu 2-1 u setovima i 3-2 u gemovima za suparnika...

Dodig je sjajno otvorio meč i uvodnu dionicu riješio u svoju korist kroz trinaestu igru, no potom je zastao u igri, izgubio sljedeća dva seta i kod 3-2 u četvrtom predao meč 48. igraču ATP-ova poretka kojem slijedi ogled protiv Robina Söderlinga.

Zbilo se to pri rezultatu 6-7(4), 6-2, 6-3, 3-2 nakon dva sata i 52 minute duge borbe.

Kroz drugi i treći set Dodig nije došao niti u jednu priliku za oduzimanjem početnog udarca Nizozemcu, koji je, pak, u drugome setu obje šanse iskoristio, a u trećem ih sakupio pet (jedan break). Ukupno je Dodig ponudio De Bakkeru 17 lopti za obrat (šest iskorištenih), dok se sam našao u tri takve situacije. Dvije je uspio realizirati.

Bio je ovo drugi međusobni ogled Dodiga i De Bakkera, a rezultat je sada 1-1.

Podsjetimo, Dodig je drugo kolo izborio nakon što mu je kod 6-7(2), 6-1, 1-0 susret predao Čileanac Fernando Gonzalez.

Hrvatska više nema predstavnika u pojedinačnom ždrijebu posljednjeg Grand Slam teniskog turnira sezone.

Spomenimo i da se od turnira oprostio šesti nositelj, Rus Nikolaj Davidenko. U tri ga je seta svladao Richard Gasquet. Ostali nositelji nisu imali problema...