UZEO PONUĐENO

Haas kaznio Čilićeve pogreške

Prošle godine Marin Čilić nije iskoristio ždrijeb koji ga je mogao odvesti u polufinale Wimbledona, ove je trebao stići barem do četvrtfinala

LONDON - U petak je propala je priča o velikom preokretu Marina Čilića. U 26 minuta subotnjeg nastavka Tommy Haas je manje griješio i zato će u ponedjeljak igrati protiv Igora Andrejeva u osmini finala, a Marin ide kući. Nakon četiri sata i 27 minuta najdužeg meča ove godine u Wimbledonu, njemački veteran svladao je najboljeg hrvatskog tenisača sa 7-5, 7-5, 1-6, 6-7(3), 10-8.

Servis ga nije služio

Mogla je to biti lijepa priča, priča o prvom Marinovom povratku nakon 0-2 u setovima. Mogla je, ali nije se dogodila. Zašto? Ponešto zahvaljujući Haasu, više zahvaljujući Čiliću koji je prekvalitetan tenisač da bi u jednom setu triput gubio servis. I to na travi, koliko god ona spora bila, koliko god lopte bile teške.

Nakon svega, nakon što je izvukao dvije meč-lopte u četvrtom setu i 1-3 u tie-breaku, nakon što je vodio 3-0 i 5-3 u petom setu, Marin nije smio izgubiti.

Da mu je servis barem na trenutke podsjetio na Karlovićev, Haas nikada ne bi ponovio svoj najbolji rezultat u Wimbledonu. Nijemac bi teško pobijedio i da je Čilić realizirao dvije set lopte (5-3, 40-15) u prvom setu.

Problemi sa slajsovima

Još jedan loš početak ovoga puta nije uspio nadoknaditi. Dvije Čilićeve meč-lopte kod 6-5 ostat će samo tužni dio ove priče, meča u kojem su neforsirane pogreške (Čilić 58, Haas 31), nadjačale "winnere" (Čilić 93, Haas 38). Kad mu je trebao Marinu se nije dogodio "winner".

Čilić nije nadigran, ali je pobijeđen mudrijom igrom, u kojoj je Haas dobro balansirao između obrane i napada. Bio je na mreži kad je trebao, znao kad treba ostati natrag i "ispiliti" Čilića koji je imao puno problema s niskim slajsovima. Šteta, bila je ovo još jedna velika Marinova prilika za kojom ima pravo žaliti.