Uragan Dorian ide prema Bahamima i obali Floride u četvrtak, potican toplim vodama Atlantskog oceana te prijeti da će prerasti u opasnu oluju treće kategorije.
Dorian je ranije okrznuo Karibe, ne nanijevši veću materijalnu štetu. Očekuje se međutim da će uragan ojačati te da će sljedećih nekoliko dana Bahame i jugoistok Sjedinjenih Država pogoditi kiše, jaki vjetrovi i za život opasni valovi, objavio je Nacionalni centar za uragane smješten u Miamiju.
Američki predsjednik Donald Trump pozvao je stanovnike Floride da se pridržavaju službenih upozorenja.
Guverner Ron DeSantis proglasio je izvanredno stanje u srijedu i pozvao stanovnike koji žive duž istočne obale da naprave zalihe hrane i vode za najmanje sedam dana.
"Čini se da će uragan Dorian pogoditi Floridu u nedje...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....