FORD GT '66 HERITAGE EDITION

Posebna edicija Forda GT povodom pedesete obljetnice trijumfa na Le Mansu 1966. godine

Limitirana verzija ionako limitiranog modela nastala je u čast kultnog modela GT 40 koji je prije 50 godina sa Bruceom Mclarenom za upravljačem osvojio zahtjevnu utrku 24 sata Le Mansa
 Ford

Godine 1966. Ford je ostvario velik uspjeh osvojivši sva tri mjesta na postolju. Povodom obljetnice tog uspjeha, u Fordu su odlučili predstaviti Ford GT '66 Heritage edition koji se ističe sjajnom crnom bojom karoserije (moguće odabrati i matiranu verziju) te srerbrnim crtama preko cijelog auta.

Uz to, opremljen je karbonskim aerodinamičnim dodacima, a na vratima se nalazi broj 2. Upravo je to bio startni broj pobjedničkog Forda GT 40 koji je također bio crne boje sa srebrnim crtama, pa stoga ne čudi da su se u Fordu odlučili ponoviti legendarnu kombinaciju boja.

Jedinstven izgled nastavlja se i u unutrašnjosti koja obiluje karbonom i zlatnim elementima, a posebno se ističu plavi pojasevi koji su također rađeni po uzoru na pobjednički model.

Ford je inače ove godine nastupio na Le Mansu i ponovno se upisao u povijest osvojivši prvo mjesto u LM GTE klasi.

15. svibanj 2024 04:23